Magnez, czy warto suplementować?

Magnez, czy warto suplementować?

Magnez, czy warto suplementować?Od 70 do 80 procent ludzi na świecie cierpi na niedobór tego minerału. Dotyczy to także tych osób, które jedzą dużo zielonych warzyw, orzechów, fasoli i innych produktów bogatych w magnez. W glebie jest coraz mniej magnezu, dlatego warzywa nie dostarczają go w odpowiedniej ilości. Problemem jest także to, że większość osób cierpi na niedobór magnezu.

Kiedy należy przyjmować magnez?

Zapotrzebowanie na tę substancję wzrasta wtedy, gdy odczuwamy stres. Gdy stresujesz się, wydziela się więcej adrenaliny i następnie rośnie Ci ciśnienie krwi. Organizm potrzebuje wtedy coraz więcej magnezu. To sytuacja, która przypomina szybką jazdę samochodem, kiedy to spala on bardzo dużo paliwa. Podobnie jest z organizmem w stanie stresu, który bardzo szybko zużywa magnez. Jak dużo potrzebujesz magnezu? Twój organizm potrzebuje około 3 miligramy tego minerału na pół kilograma masy ciała. Gdy ważysz 75 kg, przybliżona dawka magnezu to 500 mg dziennie. Jeśli jesz dużo produktów bogatych w magnez, możesz podzielić tę dawkę na pół. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie magnezu na noc, bo wspiera on wtedy mocny sen.

Witamina D3

Niedobory witaminy d3 mogą być groźne dla organizmu. Wpływa na zwiększenie siły i chroni przed chorobami przewlekłymi. Wiele badań łączy niedobór witaminy D ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób serca, trudnościami w rozumowaniu i nowotworami. Badania pokazują także, że odpowiedni poziom witaminy D we krwi ma wiele korzyści zdrowotnych. Wzmacnia ona układ odpornościowy i zapobiega takim chorobom, jak grypa. Wpływa także na przyswajanie wapnia z diety i zapobiega uszkodzeniom kości. Jest ważna przyczyna, dla której powinieneś każdego dnia przyjmować około 2000 IU witaminy D dziennie – większość ludzi stroni dziś od słońca. Aby wygenerować odpowiednią ilość witaminy D, należy przebywać na ostrym słońcu bez filtra od 10 do 30 minut. Nikt jednak tego nie robi nawet latem, bo boimy się słońca. Na ten moment na temat tych środków powstało wiele artykułów, które zajmują się opisem substancji wchodzących w ich skład.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *