Leczenie zatok przynosowych

Leczenie zatok przynosowych

Leczenie zatok przynosowychZatoki przynosowe to jamy powietrzne w obrębie czaszki, połączone naturalnymi ujściami z jamą nosa po to, by powietrze i śluz mogły się przemieszczać. Spełniają ważne funkcje: są rodzajem amortyzatorów chroniących delikatne struktury mózgu przed urazami, modulują głos, nawilżają wdychane przez nos powietrze. Jeżeli w tkance wyściełającej zatoki zacznie toczyć się proces zapalny, wytwarza się wydzielina, która zatyka ujścia zatok. Powietrze nie może się wydostać i naciska na ściany zatok. To z tego powodu odczuwamy ból różnych okolic twarzy lub głowy.

Dlaczego myślimy, że nie chorujemy na zatoki?

Zapalenie zatok to dolegliwość, która często umyka świadomości chorego gdyż jest powikłaniem zamaskowanym dokuczliwymi objawami przeziębienia lub innej infekcji wirusowej, której towarzyszy i która je wywołała. Ostre zapalenie zatok, gdy jest niewłaściwie leczone (lub nieleczone) może stać się przewlekłe i trwać wiele miesięcy. Zatoki to wypełnione powietrzem dwoiste przestrzenie. Zatoki przynosowe są parzyste – tj. podwójne i składają się 2 zatok czołowych, 2 szczękowych, błędnika sitowego (komórki sitowe) i 2 zatok klinowych k. ucha. Przestrzenie zatok rozmieszczone symetrycznie wokół nosa i oczu. Z reguły zatoki powinny mieć dobry kontakt z jamą nosową. W pewnym sensie stanowią przedłużenie jam nosa.

Groźna choroba

Zapalenie zatok przynosowych to choroba, której pod żadnym pozorem nie można nam ignorować. Jest ona wyjątkowo groźna w skutkach, wobec czego konieczne staje się odpowiednie podjęcie leczenia. Wiele na temat dostępnych metod leczenia możemy pozyskać informacji z Internetu. Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych, na których to dana tematyka jest często poruszana. Zapalenie zatok przynosowych to choroba, która może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Tym samym konieczne staje się udanie się do lekarza specjalisty, który podejmie odpowiednie kroki leczenia. Jest to sprawa, której nie można nam zbagatelizować. Przekonaj się, co dobrego zostało dla Ciebie przygotowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *