Leczenie ostrego bakteryjnego zapalenia zatok

Leczenie ostrego bakteryjnego zapalenia zatok

Leczenie ostrego bakteryjnego zapalenia zatokOstre zapalenie zatok – powikłane bakteryjnie – ma zwykle ciężki przebieg. Rozpoznajemy je po w/w objawach ciężkich przebiegu zapalenia zatok (np. po wysokiej gorączce i silnym bólu). W tym przypadku stosuje się antybiotykoterapię pod kontrolą lekarza, przez ok. 10-14 dni.  Celem antybiotykoterapii jest eliminacja zakażenia bakteryjnego oraz zapobieżenie ewentualnym powikłaniom. Ponadto leczy się dokuczliwe objawy stanu zapalnego – obrzęk śluzówki, ból zatok i głowy, gorączkę, kaszel, itp. Leczenie wirusowego zapalenia zatok. Jeśli nie nastąpiło zakażenie bakteryjne wówczas mamy do czynienia z łagodnym przebiegiem ostrego zapalenia zatok (Patrz objawy powyżej).

Objawy zapalenia zatok

Objawy wirusowego zapalenia ustępują zwykle po 4-5 dniach, wraz z cofaniem się infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych.  W takich, przypadkach stosuje się tzw. leczenie objawowe. Leczenie to jest wspólne dla wirusowego i bakteryjnego zapalenia zatok. W bakteryjnym zapaleniu zatok jest leczeniem wspomagającym antybiotykoterapię. Zapalenie zatok przynosowych to choroba, której pod żadnym pozorem nie można nam ignorować. Jest ona wyjątkowo groźna w skutkach, wobec czego konieczne staje się odpowiednie podjęcie leczenia. Wiele na temat dostępnych metod leczenia możemy pozyskać informacji z Internetu. Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych, na których to dana tematyka jest często poruszana. Zapalenie zatok przynosowych to jedna z tych chorób, która pozwoli nam dobrze się czuć.

Chcesz dowiedzieć się więcej w temacie?

Zachęcamy do śledzenia informacji na stronach internetowych. To dzięki nim zdobędziesz ważne informacje na temat skutecznych metod leczenia. Przekonaj się, co dobrego zostało dla Ciebie przygotowane, a w ten sposób będziesz mógł się cieszyć dobrze podjętą decyzją. Wiele cennych informacji znajdziesz na stronach, gdzie tematyka jest poruszana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *