Leczenie ostrego bakteryjnego zapalenia zatok

Leczenie ostrego bakteryjnego zapalenia zatok

Leczenie ostrego bakteryjnego zapalenia zatokOstre zapalenie zatok – powikłane bakteryjnie – ma zwykle ciężki przebieg. Rozpoznajemy je po w/w objawach ciężkich przebiegu zapalenia zatok (np. po wysokiej gorączce i silnym bólu). W tym przypadku stosuje się antybiotykoterapię pod kontrolą lekarza, przez ok. 10-14 dni.  Celem antybiotykoterapii jest eliminacja zakażenia bakteryjnego oraz zapobieżenie ewentualnym powikłaniom. Ponadto leczy się dokuczliwe objawy stanu zapalnego – obrzęk śluzówki, ból zatok i głowy, gorączkę, kaszel, itp. Leczenie wirusowego zapalenia zatok. Jeśli nie nastąpiło zakażenie bakteryjne wówczas mamy do czynienia z łagodnym przebiegiem ostrego zapalenia zatok (Patrz objawy powyżej).

Objawy zapalenia zatok

Objawy wirusowego zapalenia ustępują zwykle po 4-5 dniach, wraz z cofaniem się infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych.  W takich, przypadkach stosuje się tzw. leczenie objawowe. Leczenie to jest wspólne dla wirusowego i bakteryjnego zapalenia zatok. W bakteryjnym zapaleniu zatok jest leczeniem wspomagającym antybiotykoterapię. Zapalenie zatok przynosowych to choroba, której pod żadnym pozorem nie można nam ignorować. Jest ona wyjątkowo groźna w skutkach, wobec czego konieczne staje się odpowiednie podjęcie leczenia. Wiele na temat dostępnych metod leczenia możemy pozyskać informacji z Internetu. Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych, na których to dana tematyka jest często poruszana. Zapalenie zatok przynosowych to jedna z tych chorób, która pozwoli nam dobrze się czuć.

Chcesz dowiedzieć się więcej w temacie?

Zachęcamy do śledzenia informacji na stronach internetowych. To dzięki nim zdobędziesz ważne informacje na temat skutecznych metod leczenia. Przekonaj się, co dobrego zostało dla Ciebie przygotowane, a w ten sposób będziesz mógł się cieszyć dobrze podjętą decyzją. Wiele cennych informacji znajdziesz na stronach, gdzie tematyka jest poruszana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *