Leczenie objawów zapalenia zatok

Leczenie objawów zapalenia zatok

Celem leczenia jest zwalczenie stanu zapalnego powodującego: obrzęk śluzówki nosa i zatok oraz upłynnienie zalegającej w zatokach wydzieliny (flegmy). Ponadto zwalczenie bólu zatok, głowy, gorączki, itp. objawów.

Co stosować na zapalenie zatok?

Leki stosowane w leczeniu objawów zapalenia zatok: leki obkurczające błonę śluzową (miejscowo preparaty sympatykomimetyczne, u starszych dzieci doustnie preparaty pseudoefedryny), niesteroidowe leki przeciwzapalne. w tym: paracetamol i leki mukolityczne rozrzedzające zagęstniałą flegmę. Ponadto można stosować  zabiegi medycyny naturalnej – np. inhalacje ziołowe z parą wodną, saunę, gorące kąpiele, gorące kompresy. Zmniejszanie obrzęku śluzówki zatok i nosa. Ważnym celem leczenia jest zmniejszenie obrzęku błony śluzowej oraz usuwanie wydzieliny. W tym celu podaje się choremu leki obkurczające błonę śluzową do nosa lub doustnie. Leki do nosa mogą mieć postać kropli, areozolu lub żelu. W stosowaniu tych leków ważne jest, aby objęły one możliwie dużą powierzchnię błony śluzowej i działały głównie na szczelinę kanału ujściowo-przewodowego, łączącego nos z zatokami, który znajduje się w górnym odcinku jamy nosowej. Najkorzystniej jest podawać lek w aerozolu, gdy chorego w pozycji siedzącej ma głowę odchyloną ku tyłowi. U małych dzieci zalecaną postacią jest żel, który zalega dłużej.

Nie ignoruj!

Zapalenie zatok przynosowych to choroba, której pod żadnym pozorem nie można nam ignorować. Jest ona wyjątkowo groźna w skutkach, wobec czego konieczne staje się odpowiednie podjęcie leczenia. Wiele na temat dostępnych metod leczenia możemy pozyskać informacji z Internetu. Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych, na których to dana tematyka jest często poruszana. Podjęte metody leczenia będą mogły przynieść zadawalające rezultaty. Postaraj się pamiętać o korzyściach, które wynikają z danego faktu. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *