Kwestia opieki nad dzieckiem

Kwestia opieki nad dzieckiem

Kwestia opieki nad dzieckiemKażda młoda mama chce spędzić ze swoim dzieckiem jak najwięcej czasu, po jego urodzeniu. Niestety, w pewnym momencie przychodzi przykry czas powrotu do pracy. Większość mam maksymalnie wykorzystuje swój urlop macierzyński, który obecnie wynosi rok, aby spędzić z maluchem maksimum czasu. Często później wykorzystują jeszcze zaległe urlopy. Około roku życia dziecka trzeba jednak zdecydować, jaki będzie kolejny krok. Większość rodziców na starcie odrzuca żłobek, ponieważ szkoda im tak małe dziecko oddawać pod opiekę obcych osób, które muszą zająć się wieloma dziećmi.

Decyzja pozostaje pomiędzy opiekunką lub własną mamą, czyli babcią dziecka. Oczywiście, nie każda babcia ma takie możliwości. Musi ona znajdować się blisko i mieć na to czas, a więc nie pracować. Wiele babć w dzisiejszych czasach żyje bardzo aktywnie i maksymalnie wykorzystuje swój czas. Niektóre jednak mają możliwości zaopiekowania się nad maleństwem. Dla rodziców może być to bardzo ciężki wybór. Z jednej strony mama jest osobą znaną, której nie obawiają się powierzać dziecka, a z drugiej pewnym jest, że będzie ona stosowała swoje metody, które nie zawsze mogą odpowiadać młodym rodzicom. Poza tym, może ona zacząć za bardzo wtrącać się w życie rodziny i starać się je zmieniać.

Opiekunka do opieki nad dzieckiem

Wiele osób obawia się konfliktu w rodzinie i stawia raczej na opiekunkę, jako obcą osobę. W tym wypadku należy być jednak bardzo ostrożnym, ponieważ można trafić na różnego rodzaju osobowości. Koniecznie należy korzystać z polecenia i wybierać kogoś, kto ma dobre referencje. Poza tym, ważne jest obserwowanie takiej osoby od samego początku. Opiekunki bywają bowiem różne i niekiedy traktują one dzieci w niewłaściwy sposób, lub nie opiekują się nimi i nie poświęcają im czasu, tylko włączają im telewizor.

Wybór opiekuna dziecka

Wybór naprawdę nie jest łatwy i zawsze powinien zależeć on od konkretnej sytuacji, jaka ma miejsce w domu. niejednokrotnie, w przypadku charakternej babci lepiej zdecydować się na opiekę osoby obcej, której można zapłacić i wymagać od niej. Wielu rodziców nie stać jednak na prawdziwą opiekunkę i wybierają wówczas opiekę mamy, która na pewno nie chce za to żadnych pieniędzy i zajmuje się dzieckiem, tak jak kiedyś zajmowała się swoimi dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *