Kto decyduje o tym, co staje się suplementem diety?

Kto decyduje o tym, co staje się suplementem diety?

Kto decyduje o tym, co staje się suplementem diety?Już od niemalże kilkunastu lat państwa członkowskie są zobowiązane do takiego dostosowania swoich praw, aby współgrało z unijnymi przepisami regulującymi rynek suplementów diety.

Przepisy prawne

Prawo unijne wyraźnie określa, które witaminy, składniki mineralne i substancje prozdrowotne mogą być stosowane do produkcji suplementów oraz w jakiej postaci i formie można je wytwarzać. Komisja europejska dba o unifikacje prawa unijnego w krajach członkowskich. Istnieje jednak tak zwana strefa pogranicza, której Unia Europejska nie sprecyzowała prawnie, a do której należą produkty spełniające kryteria tak produktów leczniczych, jak i suplementów diety. Suplementy diety to bardzo potrzebne i w wielu przypadkach wartościowe produkty, które uzupełniają naszą dietę. Musimy tylko pamiętać, że suplementy to wyłącznie uzupełnienie i nie możemy nimi zastępować zbilansowanej diety. Jak we wszystkim, tak i tutaj kluczem do zdrowia jest umiar.

Wiedza o suplementach

Na ten moment na temat tych środków powstało wiele artykułów, które zajmują się opisem substancji wchodzących w ich skład. Zdecydowanie warto zapoznać się z wszelkimi informacjami, które mówią o danych produktach, jakimi są suplementy diety. Pomocne jest wykorzystanie informacji zamieszczonych w Internecie. Znając informacje na dany temat znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję o wyborze dobrego i solidnego produktu, który przyniesie nam oczekiwane rezultaty. W tym celu warto skorzystać z informacji zamieszczonych na stronach internetowych, aby przekonać się, która z dostępnych opcji będzie dla nas najlepszą spośród wszystkich możliwych. Są to bardzo ważne sprawy, które mają dla nas kolosalne znaczenie. Mając na uwadze tak ważne dla nas informacje możemy być pewni, że wybór takiego produktu, jak suplement diety będzie dla nas strzałem w dziesiątkę. Chcesz dowiedzieć się więcej w temacie? Skorzystaj z informacji zamieszczonych na stronach internetowych, na których to dana tematyka jest poruszana. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi suplementów diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *