Korzyści zdrowotne wynikające z zapewnienia odpowiedniego poziomu witaminy D

Korzyści zdrowotne wynikające z zapewnienia odpowiedniego poziomu witaminy D

Korzyści zdrowotne wynikające z zapewnienia odpowiedniego poziomu witaminy DOto niektóre korzyści z utrzymywania właściwego poziomu witaminy D: Osteoporoza i złamania kości: Wyższe dawki witaminy D mogą pomóc w zapobieganiu osteoporozy i złamań kości u osób w podeszłym wieku.

Siła: Suplementacja witaminy D może zwiększyć siłę fizyczną w obu parach kończyn górnych i dolnych. Rak: Witamina D może pomóc w zapobieganiu raka. W jednym badaniu wykazano, że dawka 1100 IU dziennie, wraz z wapniem, zmniejszyła ryzyka wystąpienia raka o 60%.

Depresja:

Badania wykazały, że witamina D powoduje łagodną redukcję nasilenia objawów u osób z depresją. Cukrzyca typu 1: W jednym z badań stwierdzono, że dawka 2000 IU witaminy D dziennie u niemowląt zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 1 o 78%. Śmiertelność: Niektóre badania wykazały, że suplementacja witaminy D zmniejsza ryzyko śmierci podczas pobytu w szpitalach, badaniach i diagnozowaniu lekarskim, co oznacza, że może pomóc żyć dłużej. To jest tylko wierzchołek góry lodowej. Niski poziom witaminy D są związane z różnego rodzaju chorobami suplementacja wykazała liczne korzyści dla zdrowia. Obecnie prowadzona jest duża ilość szerokich badań nad wpływem witaminy D na zdrowie ludzi.

Podsumowanie:

Branie witaminy D przynosi wiele wymiernych korzyści związanych ze zmniejszeniem ryzyka chorób nowotworowych zwiększeniem zdrowia kości, zdrowia psychicznego i w zapobieganiu chorób autoimmunologicznych, aby wymienić tylko kilka najważniejszych. Niedobory witaminy d3 mogą być wyjątkowo groźne dla nas. wobec czego konieczne staje się, by jednak pamiętać o jej suplementacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *