Kolorowanki rozwijają wyobraźnię dziecka

Kolorowanki rozwijają wyobraźnię dziecka

Z pewnością każdy dorosły z sentymentem wspomina kolorowanki z dzieciństwa. Kontury postaci, z których wyłaniał się nagle wspaniały obrazek i to na dodatek własnoręcznie pokolorowany były czymś magicznym i niesamowitym. Wielu rodziców odwołując się do tego wspomnienia również swoim pociechom pragnie zafundować rozrywkę płynącą z kolorowanek.

Do wyboru – do koloru

Obecnie nie ma najmniejszego problemu z zakupieniem kolorowanek odpowiednich do wieku i temperamentu dziecka. Oferta jest niezwykle zróżnicowana, a jedynym kłopotem może być trudność z wyborem. W takim wypadku najlepiej zdać się na gust samego zainteresowanego i pozwolić mu samodzielnie wybrać kolorowankę. Frajda z późniejszego zapełniania kredkami lub mazakami kartek w zeszycie z obrazkami będzie jeszcze większa. Duże możliwości pod tym względem stwarzają kolorowanki dla dzieci online. Można zasiąść z dzieckiem przed ekranem komputera i wybrać kolorowankę wspólnie na jednej ze stron internetowych lub sklepów specjalizujących się w asortymencie dla najmłodszych.

Walory edukacyjne i rozrywkowe kolorowanek

Nie od dziś wiadomo, że dziecko najszybciej uczy się przez zabawę. Kolorowanki to doskonały sposób nie tylko na rozwijanie dziecięcej wyobraźni. dziecko uczy się dobierać kolory, poprawia się jego koncentracja (przecież trzeba uważać, żeby nie wyjechać za linię!), a przy okazji może się wiele dowiedzieć o świecie. Dla najmłodszych kolorowanki są bardzo atrakcyjną metoda nauki nazw części ciała, elementów wyposażenia domu albo nazw zwierzątek. Dla starczych dzieci przyjemnością będzie pokolorowanie kadrów z ulubionej bajki lub filmu widzianego w kinie wspólnie z rodzicami. Edukacyjne walory kolorowanek są nie do przecenienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *