Kilka porad dla młodej mamy

Kilka porad dla młodej mamy

Kilka porad dla młodej mamy Co zrobić, gdy maluch nie najada się swoją porcją mieszanki? Można sięgnąć po sycące mleko z dodatkiem węglowodanów złożonych. Czasem niemowlę często się budzi w nocy i dopiero po wypiciu kolejnej butelki mleka zasypia.

Albo wieczorem zwykła porcja mieszanki mu nie wystarcza. Można wtedy spróbować podać mu mleko modyfikowane typu R, czyli mieszankę z dodatkiem bezglutenowych węglowodanów złożonych, takich jak kleik ryżowy. Jest ona bardziej gęsta niż zwykła i na dłużej daje dziecku uczucie sytości. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Mleko typu R?

Dlaczego mleko typu R jest sycące? Bo zawiera węglowodany złożone. Po pierwsze, mają one niski indeks glikemiczny, co gwarantuje stopniowe i powolne uwalnianie się energii, której wtedy na dłużej wystarczy. Pozwala to uniknąć nagłych skoków poziomu cukru i będącego ich konsekwencją uczucia szybkiego nasycenia, a potem gwałtownego głodu, tak jak to się dzieje przy przyjmowaniu węglowodanów prostych. Kolejna ważna sprawa to podaż węglowodanów złożonych, które są przez organizm znacznie wolniej trawione, a więc sycą na dłużej. Dlatego mleko typu R jest polecane na ostatni posiłek przed dłuższą przerwą nocną. Czy takie mieszanki podawać także w nocy? Nie ma takiej potrzeby. Zwykle podanie mieszanki zawierającej węglowodany złożone wieczorem wystarcza, żeby dziecko spokojnie przespało noc.

Zdrowe karmienie

Jeśli maluch karmiony mlekiem modyfikowanym dobrze przybywa na wadze i jest zdrowy, to w drugim półroczu życia nie zaleca się karmienia mieszanką w nocy ze względu na zagrożenie otyłością i próchnicą. Pamiętając o tak istotnych kwestiach znacznie łatwiej będzie nam dokonać wyboru idealnego rozwiązania. Smoczki do uspokajania, czy nawet butelka do karmienia możliwa jest do kupienia w sklepach internetowych ze sprzedażą wysyłkową. Na taki zakup decyduje się wielu rodziców. Bez wątpienia warto zdecydować się na taką opcję. Karmienie butelką to bardzo ważny okres w życiu dziecka i wymaga podjęcia odpowiednich działań, które to w pełni umożliwią. Zdając sobie sprawę z podobnych kwestii znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję o wyborze najlepszego rozwiązania pośród wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *