Kilka cennych porad dla mam

Kilka cennych porad dla mam

Kilka cennych porad dla mamButelki i smoczki trzeba regularnie wymieniać – to fakt, który bez wątpienia nie podlega żadnej dyskusji. Zużyty smoczek bądź porysowana od częstego mycia butelka stają się porowate – w mikro zagłębienia w tworzywie, z jakiego są wykonane, łatwo wnikają różnego rodzaju drobnoustroje, które mogą być u malca przyczyną kłopotów z żołądkiem nawet wtedy, gdy naczynia są prawidłowo sterylizowane.

Dlatego gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki zużycia – butelka stanie się matowa bądź porysowana, smoczek zaś klejący, rozciągliwy –  lepiej od razu je wyrzuć.

Ile czasu używa się butelki?

Przeciętna długość „życia”  butelki z tworzywa to 2-3 miesiące, smoczka zaś – 4 do 6 tygodni. Piersią karmi się na żądanie. A jeśli niemowlę dostaje mleko modyfikowane z butelki? Jak je podawać? Sztuczne mleko trawi się dłużej niż naturalny pokarm. Dlatego zwykle niemowlęta karmione butelką mają dłuższe przerwy między karmieniami niż maluchy „piersiowe”. Jednak długość tych przerw wygląda różnie u różnych dzieci. Są niemowlęta, które częściej domagają się niewielkich porcji, są i takie, które jedzą więcej na raz, a potem smacznie zasypiają na kilka godzin.. Na opakowaniu mleka widnieje tabelka z informacją, ile porcji mieszanki zjada średnio dziecko w wieku twojego. Traktuj, jako punkt odniesienia – twoje może mieć apetyt większy lub mniejszy.

Kontroluj masę dziecka

Kontroluj przyrosty masy ciała na siatkach centylowych. Jeśli maluch cały czas jest w tym samym przedziale, to dobrze. Nawet, jeśli to niski przedział. Trzeci centyl też jest dla ludzi, zwłaszcza, jeżeli ci ludzie mają w rodzinie osoby drobne i niewysokie. Są to ważne wskazówki, którymi powinny kierować się młode mamy. Butelki do karmienia można również kupić za sprawą sklepów internetowych oferujących sprzedaż wysyłkową. Za ich sprawą będziemy mogli zdobyć ważne dla nas informacje, co bez wątpienia będzie strzałem w dziesiątkę podczas dokonywania wyboru konkretnego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *