Karmienie butelką

Karmienie butelką

Karmienie butelkąPodpowiem Ci jak zadbać o bezpieczną pozycję do karmienia. Dodatkowo dowiesz się jak prawidłowo przystawić butelkę oraz w jaki sposób zapewnić dziecku poczucie bliskości podczas karmienia oraz dostosować pory karmienia do potrzeb maluszka.

Prawidłowa pozycja do karmienia butelką to pozycja, która nie tylko maluszkowi ułatwi jedzenie, ale i Tobie zapewni komfort i poczucie, że dziecko jest w pełni bezpieczne.

Pozycja podczas karmienia

Unikaj podczas karmienia butelką pozycji leżącej, ponieważ mleko – ze stałą prędkością regulowaną wielkością przepływu w smoczku wypływa z niej pod wpływem działania siły grawitacji. Dziecko może się wówczas zakrztusić, a nawet groźnie zachłysnąć. Dlatego trzeba dobrać właściwą, czyli wyższą pozycję (główka zawsze jest trochę wyżej w stosunku do reszty ciała) do karmienia butelką. Główka dziecka ma być podtrzymywana w zgięciu łokcia i ułożona symetrycznie do linii kręgosłupa. Pozycja do karmienia butelką powinna jak najbardziej przypominać pozycję do karmienia naturalnego, zwłaszcza, gdy u dziecka łączone są dwa sposoby podawania pokarmu.

To musisz zapamiętać

Pamiętaj: nigdy nie zostawiaj malca samego, kiedy ssie butelkę, bo może się zakrztusić oraz nigdy nie pozwalaj niemowlęciu spać z butelką w ustach. Butelka do karmienia konieczna jest do kupienia w zaufanych miejscach, a przez to będziemy mogli cieszyć się wyborem w pełni dobrego dla nas rozwiązania. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas zapomniane. Warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę, a możemy być pewni, że dokonamy właściwego wyboru. Są to kwestie, które w żadnym wypadku nie mogą zostać zapomniane, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Pamiętając o tak ważnych kwestiach będziemy mogli dokonać wyboru butelki do karmienia. Wiele cennych informacji w temacie dostaniemy ze stron internetowych, gdzie dana tematyka przewija się. Możemy być pewni, że w ten oto sposób pozyskamy ważne dla nas informacje. Zdecydowanie warto jest z tego właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *