Karmienie butelką - spokój i koncentracja

Karmienie butelką – spokój i koncentracja

Karmienie butelką - spokój i koncentracjaNigdy nie karm malucha w sytuacji rozdrażnienia i stresu. Jeżeli już jesteś zdenerwowana, wygospodaruj krótką chwilę dla siebie. Wtedy to weź głęboki oddech, odpręż się i postaraj się zrelaksować.

Usiądź wygodnie w fotelu, podłóż poduszkę pod ramię, oprzyj na nim malucha, mów do dziecka czule i dopiero przystąp do karmienia. Niemowlę, bowiem, lepiej niż ktokolwiek inny, wyczuwa twoje emocje. Jeżeli jesteś zdenerwowana, ono również robi się niespokojne.

Tego unikaj

Nie karm też, gdy maluch jest rozdrażniony, płacze lub krzyczy. Jego drogi oddechowe nie są wtedy zabezpieczone i pokarm może przedostać się do krtani zamiast do przełyku. Karmienie według zegarka. Mleko modyfikowane nie jest trawione przez maleńki żołądek tak łatwo i szybko jak mleko matki, dlatego – według tradycyjnej szkoły – nie powinno się go podawać częściej aniżeli, co trzy godziny. Obecnie jednak część pediatrów uważa, że także mlekiem sztucznym należy karmić na żądanie, czyli wtedy, gdy dziecko jest głodne. Według tego poglądu, lepiej dać dziecku jeść niż np. przez godzinę narażać go na stres i płacz z głodu. Warto jednak pilnować liczby posiłków i przyrostu wagi. W pierwszym miesiącu życia dziecko powinno jeść 7-8 razy na dobę, a jedna porcja to 90-100 ml, w drugim miesiącu: 6-7 razy na dobę po 100-120 ml. Przez pierwsze pół roku życia dziecko powinno przybierać na wadze 150-200 g tygodniowo. Są to bardzo ważne kwestie, które nie mogą zostać przez nas zapomniane. Zdecydowanie warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Po informacje udaj się do internetu

Wiele cennych informacji na temat samego karmienia dziecka dostaniemy od doświadczonych mam. Warto poprosić o opinie znajome, które zapewne chętnie podzielą się z nami swoimi doświadczeniami. Są to ważne dla nas kwestie, które nie mogą zostać zapomniane, więc warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Karmienie butelką to sprawa wymagająca sporej wiedzy w temacie również na temat dostępnych na rynku butelek. Warto zasięgnąć informacji, które zostały na stronach internetowych udostępnione. W ten oto sposób dostaniemy ważne dla nas wskazówki, które niewątpliwie przydadzą się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *