Jakie suplementy wybrać?

Jakie suplementy wybrać?

Jakie suplementy wybrać? Jeżeli szukasz informacji na temat dostępnych w sprzedaży suplementów diety to mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji. Witamina B12. jest tańsza, powszechnie spotykana, ale też potencjalnie toksyczna. Jest to nieaktywna, syntetyczna forma B12 często stosowana w przemyśle spożywczym, jako stabilizator. Zdecydowanie lepsza forma B12, która cechuje się większą bio-dostępnością i pozytywnie wpływa na pracę wątroby, mózgu oraz całego układu nerwowego. Występuje naturalnie w ciele człowieka i nie wymaga konwersji do innej postaci.

Omega 3.

Przy wyborze Omega 3 trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Pod kątem przyswajalnośći, bardzo ważne jest, aby preparat zawierał również związki DHA i EPA, które są konieczne do przyswojenia Omega 3 przez nasz organizm. Ponadto jak każdy kwas tłuszczowy, Omega 3 również, łatwo ulega utlenianiu, co czyni go w zasadzie bezużytecznym, dlatego ważne jest, aby był uzyskiwany bez użycia wysokich temperatur oraz przechowywany w nieprzezroczystych opakowaniach oraz chłodnym miejscu. Ilość czy jakość? Nie podlega nawet najmniejszej wątpliwości, że ważniejsza jest dla nas jakość produktu.

Co mówi o jakości produktu?

Jeżeli chodzi o suplementy to, co to właściwie oznacza, że jakiś preparat jest dobrej klasy? Co najmniej kilka rzeczy. Czystość – dobrej jakości produkt powinien zawierać jak najmniej substancji dodatkowych, chodzi tu głównie o budulec kapsułek, dodatki smakowe, konserwujące oraz słodziki. Najlepiej, kiedy preparat będzie w postaci płynu lub tabletki, najgorzej w postaci słodzonych, smakowych tabletek musujących zawierających dużo sztucznych i drażniące układ pokarmowy substancji. Na ten moment na temat tych środków powstało wiele artykułów, które zajmują się opisem substancji wchodzących w ich skład. Zdecydowanie warto zapoznać się z wszelkimi informacjami, które mówią o danych produktach, jakimi są suplementy diety. Pomocne jest wykorzystanie informacji zamieszczonych w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *