Jakie suplementy diety możemy dostać na rynku?

Jakie suplementy diety możemy dostać na rynku?

Jakie suplementy diety możemy dostać na rynku?Szukasz dobrego suplementu diety? Pamiętaj, że białko serwatkowe jest z całą pewnością najpopularniejszym suplementem białkowym i ma to swoje proste uzasadnienie. Serwatka jest lepsza od białka sojowego, pszenicznego czy też kazeiny, jeśli chodzi o zwiększanie syntezy białek.Dzieje się tak najprawdopodobniej za sprawą bardzo wysokiej zawartości leucyny w serwatce w porównaniu do innych źródeł białka.

Co to jest Leucyna

Leucyna to aminokwas odpowiedzialny za zwiększanie syntezy białek, zaś badania naukowe wykazały, że zdolność danego źródła białka do zwiększania syntezy białek w organizmie jest wprost proporcjonalna do ilości leucyny zawartej w tym źródle. Białko serwatkowe może wspomagać regenerację po treningu poprzez zmniejszanie uszkodzeń, jakie odniosły mięśnie w trakcie treningu. Ważne jest też, że białko serwatkowe jest stosunkowo niedrogie i ma wspaniały smak. Spożycie 25–40 g zawsze, gdy potrzebujesz wysokiej jakości białka powinno stanowić efektywną dawkę. Jest to także idealny produkt na diecie redukcyjnej, gdy mamy ochotę na coś słodkiego. Można je także śmiało wykorzystać przy diecie Dukana. Ten niskokaloryczny szejk mogą stosować osoby trenujące każdą dyscyplinę, zwłaszcza te ukierunkowane na utrzymanie estetycznej sylwetki.

Kalorie w codziennej diecie

BCAA – aminokwasy rozgałęzione: walina, leucyna i izoleucyna. Ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii ma z wielu powodów kataboliczny wpływ na tkankę mięśniową. Ich wprowadzenie przez osoby uprawiające sport pozwala cieszyć się dobrym samopoczuciem. Zdecydowanie warto z tego faktu zdawać sobie sprawę. Im człowiek staje się szczuplejszy, tym większa jest szansa, że będzie tracił masę mięśniową, gdyż organizm będzie starał się zachować homeostazę, przez zachowanie resztek zapasów tłuszczu. Aby wypełnić deficyt energetyczny spowodowany dietą redukcyjną, organizm przerzuci się na wykorzystanie masy mięśniowej. Wiele cennych informacji na temat dostępnych środków możemy znaleźć na stronach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *