Jakie suplementy będą dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Jakie suplementy będą dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Jakie suplementy będą dla nas najlepszym rozwiązaniem?Zastanawiasz się, czy wybrany przez Ciebie suplement diety będzie dobrym rozwiązaniem? Decyzji o wyborze na pewno nie należy podejmować pod wpływem chwili. Należy dokładnie przeanalizować dostępne propozycje i dopiero wtedy podjąć konkretną decyzję o wyborze dobrego i sprawdzonego dla nas rozwiązania.

Jak wybrać suplement?

Znaczenie ma na pewno sama forma preparatu, a dokładniej rzecz ujmując jego skład chemiczny, który ma bezpośredni wpływ na to czy witamina lub minerał zostaną przyswojone przez organizm, na czym nam generalnie zależy, czy też zostaną zignorowane lub zakwalifikowane, jako odpad i wydalone z organizmu. Jeżeli np. dana forma witaminy C ma przyswajalność na poziomie 10%, oznacza to, że jeżeli łykniemy kapsułkę z 1000mg suplementu, to nasz organizm prawdopodobnie nie użyje więcej niż 100mg, reszta jest zmarnowana. Czyli 90% kwoty wydanej na suplement wyrzuciliśmy w błoto. Ponadto, warto znać różnicę między witaminami a prowitaminami. Witamina, to ostateczna forma substancji, która jest gotowa do użycia przez organizm. Natomiast prowitamina jest tylko budulcem, z którego może powstać witamina, ale aby tak się stało organizm musi wykonać pewną pracę, przeważnie potrzebne są do tego inne substancje oraz korzystne warunki. Po drodze, wiele rzeczy może pójść nie tak, konwersji do witaminy może ulec tylko nie wielka ilość prowitaminy i w rezultacie ostateczna przyswajalność może wynieść zaledwie kilka procent, czyli bardzo mało. Dlatego też, oczywiście powinniśmy wybierać witaminy przed prowitaminami.

Forma suplmentu

Poniżej podam Ci kilka przykładów suplementów wraz z zaleceniami, jakiej formy poszukiwać. Na ten moment na temat tych środków powstało wiele artykułów, które zajmują się opisem substancji wchodzących w ich skład. Zdecydowanie warto zapoznać się z wszelkimi informacjami, które mówią o danych produktach, jakimi są suplementy diety. Pomocne jest wykorzystanie informacji zamieszczonych w Internecie. Przekonaj się, co dobrego zostało dla Ciebie przygotowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *