Jakie korzyści mamy z witaminy D?

Jakie korzyści mamy z witaminy D?

O prawidłowy poziom witaminy D powinny zatroszczyć się osoby chore na osteoporozę. Od dawna już wiadomo, że to jeden z głównych czynników, które znacząco wpływają na stan zdrowia i mocne kości.

Witamina D ma również szczególne znaczenie dla seniorów. Zwiększa siłę mięśniową i poprawia mineralizację kości.

Na co działa witamina D?

 

Badania ostatnich lat dowodzą, że właściwy poziom witaminy D w organizmie zdecydowanie zmniejsza podatność na infekcje. Wynika z tego, że witamina D znacząco podnosi odporność organizmu. Badania wykazały, że korzystnie wpływa na chorych z astmą oskrzelową i chorobą obturacyjną płuc, zmniejszając liczbę zaostrzeń. Przyjmowanie tej witaminy zalecają również alergolodzy. Okazuje się również, że witamina D, jeszcze nie tak dawno była przepisywana wyłącznie dzieciom do 2 roku życia w profilaktyce krzywicy, jest ważna również dla osób dorosłych. Chroni je przed wieloma groźnymi chorobami.

Jak sprawdzić jej poziom?

 

Jak możemy dowiedzieć się czy w naszym organizmie jest wystarczająca ilość witaminy D? Jedynym sposobem jest wykonanie badania laboratoryjnego wykonuje oznaczenie poziomu witaminy D metodą uznaną przez ekspertów za referencyjną. Jest to metoda w pełni automatyczna, oparta na technologii chemiluminescencji. Badanie podlega codziennej wewnętrznej kontroli jakości. Laboratorium uczestniczy również w międzynarodowym systemie kontroli jakości oznaczeń witaminy D: DEQAS, który ma na celu ocenę dokładności prowadzonych oznaczeń wobec przyjętych jako „złote standardy” wzorców. Są to kwestie, które znacząco wpływają na nasze zadowolenie z dokonanego wyboru. Zdecydowanie warto zdawać sobie sprawę z możliwości, jakie nam ono daje. Mając na uwadze ten fakt będziemy mogli w znaczący sposób wpłynąć na własne samopoczucie. Możemy być pewni, że takowy wybór przyniesie nam wiele dobrego. Wiele cennych informacji na temat wpływ witaminy d na organizm znajdziemy na łamach stron internetowych, gdzie dana tematyka jest poruszana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *