Jaki aspirator do nosa dla dziecka jest najlepszy?

Jaki aspirator do nosa dla dziecka jest najlepszy?

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Coraz większym uznaniem cieszy się aspirator do nosa, który współpracuje z odkurzaczem. Jedną końcówkę wkładamy do odkurzacza, zaś delikatną końcówkę umieszczamy w nosku dziecka, włączamy odkurzacz i… Gotowe.

W ciągu kilku sekund pozbywamy się ogromnej ilości kataru. Oczywiście przed użyciem tego aspiratora należy zwilżyć nosek dziecka solą morską w spray’u, aby nie naruszyć delikatnych tkanek.

Aspirator z odkurzaczem? Nie bójcie się!

 

Wielu rodziców niesłusznie boi się tego urządzenia, z racji tego, że boją się, że odkurzacz może mieć tak ogromną siłę, że dosłownie wyssie z ich dziecka wnętrzności. To absurd. Wbrew temu, jaką siłę ma odkurzacz – użytkowanie z aspiratora jest całkowicie bezpieczne, co warto wypróbować na samym sobie. Jednak, czy to rozwiązanie nie ma żadnych minusów? Trzeba pamiętać, że minusem jest natomiast konieczność zakupu filtrów oraz fakt, że skuteczność oczyszczania zależy od „siły ssącej” rodzica. Przy gęstym katarze jest to dość trudne.

Higieniczne rozwiązanie czy nie?

 

Ponadto niektórzy rodzice podkreślają, że mimo stosowania filtrów aspiratory ustne są niehigieniczne. W Internecie można znaleźć wiele opinii świadczących o tym, że wciągając powietrze zasysamy również bakterie, które znajdują się w układzie oddechowym malca, przez co sami narażamy się na różnego rodzaju infekcje. Co więcej, wiele osób przyznaje, że na samą myśl o takim zabiegu mają mdłości. Jak więc widać nie jest to rozwiązanie dla każdego. Są to bardzo ważne kwestie, które nie mogą zostać zapomniane. Dokonując zakupu aspiratora do nosa warto przeanalizować dostępne na rynku propozycje. Zakup nie może odbywać się pod wpływem chwili, ponieważ możemy żałować tak podjętej przez nas decyzji. Zdecydowanie warto prześledzić dostępne na rynku propozycje, by cieszyć się dokonanym zakupem. Są to kwestie, które nie podlegają najmniejszej dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *