Jak zapobiegać niedoborom witaminy D?

Jak zapobiegać niedoborom witaminy D?

Niedobory witaminy d sięgają ponad 70% populacji, czego konsekwencją są poważne stany chorobowe. Zdecydowanie warto zdawać sobie sprawę z kilku bardzo istotnych kwestii, aby mieć pewność, że u nas one nie występują. W przypadku, gdy otrzymamy wynik badania poniżej 30 ng/ml, należy uzupełnić dietę w witaminę D.

Najbogatszym naturalnym źródłem tej witaminy jest tran. Już jedna łyżka dziennie zaspokaja zapotrzebowanie organizmu w witaminę D. Niedobór witaminy D może być uzupełniany również przez stosowanie suplementacji farmakologicznej w dawce niezbędnej do podtrzymania pożądanego poziomu, w zależności od pory roku i masy ciała.

Jesteś w ciąży? Zaopatrz organizm w witaminę D!

Bardzo ważne jest zapewnienie prawidłowych zasobów witaminy D przed planowaną ciążą, w ciąży i w czasie karmienia piersią. Wiele cennych informacji na ten temat możemy znaleźć na stronach internetowych, gdzie dana tematyka jest często poruszana. Zdecydowanie warto sięgać do sprawdzonych i rzetelnych źródeł informacji, aby mieć pewność, że dokonujemy w pełni słusznego wyboru. Mając na uwadze tak ważne dla nas kwestie możemy być pewni, że znacząco wpływamy na nasz stan zdrowia. Są to kwestie, które mają kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia, wobec czego nie mogą być w żaden sposób bagatelizowane.

Poszukaj informacji w sieci

Pamiętając o kilku istotnych kwestiach możemy zyskać pewność, że podejmujemy słuszną decyzję. Wiele cennych wskazówek na temat samych badań stwierdzających poziom witaminy d w organizmie znajdziemy na wielu stronach internetowych, gdzie dana tematyka jest często poruszana. Sięgając do informacji tam zamieszczonych możemy mieć pewność, że w ten sposób będziemy mogli zapobiec niedoborom witaminy d w organizmie. Są to kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas pominięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *