Jak używać aspiratora?

Jak używać aspiratora?

Dzieci nie przepadają za oczyszczaniem noska, więc będą nagminnie protestować. Aby móc jednak rozpocząć czyszczenie noska maluchowi, należy zająć wygodną pozycję i położyć dziecko na plecach w ten sposób, by jego głowa była lekko uniesiona w górę. Możesz być pewna, że w tej pozycji będzie to dla niego bardziej wygodne.

Następnie warto wpuścić maluchowi do noska jedną lub dwie krople soli morskiej, fizjologicznej lub izotonicznego roztworu wody morskiej. W ten sposób możesz rozrzedzić nieco wydzielinę.

Aspirator – używaj go regularnie!

 

Kolejnym krokiem jest przyłożenie końcówki aspiratora do noska malucha, wzięcie ustnika z wężykiem do ust i zasysanie zanieczyszczeń i wydzieliny. Po oczyszczeniu obydwu dziurek należy dokładnie umyć, wyparzyć i osuszyć aspirator. Kiedy warto zacząć używać aspiratora? Aspirator do nosa powinien być używany regularnie, nie tylko w przypadku problemów z gromadzącą się wydzieliną i zanieczyszczeniami w nosku bobasa. Nosek powinien być czyszczony kilka razy dziennie, najczęściej przed karmieniem i porą spania. Dzięki temu sprawimy, że posiłek będzie przebiegał sprawnie i komfortowo, tak, jak sen.

Dla dzieci w jakim wieku?

 

Od kiedy aspirator do nosa? Aspirator do nosa może być używany już od pierwszych dni życia maleństwa. Dzieci w ten sposób zaczynają uczyć się dmuchać w chusteczkę dopiero w okolicach 3 roku życia. Wyróżniamy cztery najpopularniejsze wyciągacze wydzieliny z noska malucha- gruszkę, aspirator manualny, aspirator elektryczny i aspirator do odkurzacza. Aspirator manualny. Jest to tuba zakończona z jednej strony otworem zbierającym wydzielinę, z drugiej wężykiem z ustnikiem. W środku znajduje się filtr gąbkowy. Te aspiratory są proste w utrzymaniu czystości, tanie i łatwe w użyciu. Największą ich wadą jest ryzyko zarażenia się chorobą od maluszka. Aspirator elektryczny. Tego typu aspiratory są najdroższe. By je kupić, trzeba przygotować się na wydatek rzędu 100, a nawet 200 złotych. Zdecydowanie warto wydać więcej, aby dłużej nacieszyć się sprzętem. Aspiratory elektryczne są poręczne, ciche i funkcjonalne i skuteczne. Dzięki swojej bezgłośnej pracy są przyjazne maluchom. Największą i w zasadzie jedyną ich wadą jest cena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *