Jak sprawdzić poziom witaminy D w organizmie?

Jak sprawdzić poziom witaminy D w organizmie?

Niedobór witaminy D może powodować skłonność do częstych infekcji, wzrost ryzyka chorób nowotworowych, układu sercowo-naczyniowego i innych chorób przewlekłych. Jak sprawdzić jej poziom w organizmie? Czy przyjmujesz odpowiednią dawkę witaminy D? W końcu nie ma dnia, by nie słyszeć informacji mających nakłonić obywateli do codziennej suplementacji witaminy D.

Chociaż problem deficytu i braku witaminy D w organizmie jest szeroko rozpowszechniony, wydaje się, że tylko nieliczni lekarze zajmują się wyrównaniem zaniżonej wartości tej witaminy u pacjentów.

Udaj się do apteki

 

Najczęściej jednak pacjenci pod wpływem reklam udają się do apteki i na własną rękę kupują witaminę D3 w preferowanej dawce 2000 IU. Są to bardzo ważne kwestie, które w żaden sposób nie mogą zostać przez nas zbagatelizowane. Dla ostrożności czasem stosują dawki dziecięce. Trzeba wiedzieć, że przy tak niskim dawkowaniu (bez uprzedniego uzupełnienia deficytu witaminy D) w przypadku bardzo niskiego poziomu witaminy D w organizmie upłynie wiele miesięcy, zanim osiągnie się zadowalający poziom.

Nie wiesz, czy masz niedobór witaminy d? Sprawdź!

 

Wartość utrzymująca równowagę organizmu to 60 ng/ml. Przy dawce dziennej 1000 IU wartość zapewniająca równowagę w organizmie jest bardzo niska. Pacjent nie powinien czekać tak długo na optymalny poziom witaminy D. Dzięki wyższym dawkom szybciej osiągnie wartość docelową, a tym samym szybciej dozna profilaktycznego i terapeutycznego jej działania. Mając na uwadze informacje, które do nas napływają z różnych źródeł, warto zdawać sobie sprawę z danego problemu. Są to sprawy, które w znaczący sposób wpływać będą na nasze ogólne samopoczucie. Badanie poziomu witaminy D w organizmie staje się, więc koniecznością, której nie można w żaden sposób pominąć. Wiele cennych informacji na jej temat zasięgniemy ze stron internetowych, gdzie dana tematyka jest często poruszana. Zdając sobie sprawę z ważnych dla nas informacji możemy mieć pewność, że podejmujemy w pełni słuszną decyzję o wyborze najlepszego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *