Jak przyzwyczaić dziecko do smoczka?

Jak przyzwyczaić dziecko do smoczka?

Jak przyzwyczaić dziecko do smoczka?Wypróbujcie różne rodzaje smoczków, a jest ich na rynku naprawdę całe zatrzęsienie. Nie wsadzajcie smoczka na siłę, zwłaszcza niespokojnemu maleństwu. Pamiętajcie, że jest to ostatnia z metod 5’S’, tak jakby kończąca cały proces uspokajania niemowląt.

Spróbujcie przyzwyczaić maluszka do smoka, jak jest spokojne – ważne jest na początku, by go najpierw dobrze poznać. W przypadku niespokojnego dziecka, najpierw zastosujcie wcześniejsze metody 5S, a dopiero później, jak maluszek jest już wyciszony podajcie mu smoczek.

Używanie smoczka

Podbierajcie dziecku smoczek, by nauczyć je trzymania go w buzi. Normalne jest, że noworodkowi, co chwila smok wypada z ust. Jest jednak pewien sposób na nauczenie niemowląt utrzymywania smoczka w buzi. Kiedy Wasze dziecko już zassie smoka spróbujcie delikatnie za niego pociągnąć, tak jakbyście chcieli mu go zabrać. Powtarzajcie ten ruch jakieś 10-20 razy. Naturalna skłonność do sprzeciwu wyzwoli u maleństwa odruch mocniejszego trzymania smoczka. Później zobaczycie ten odruch również przy zabieraniu piersi podczas karmienia. Dziecko zacznie ją intensywniej ssać, jak tylko poczuje, że mu się ją zabiera. Są to kwestie, które nie mogą zostać zbagatelizowane, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Jak wybrać smoczek?

Wybór odpowiedniego i solidnego smoczka powinien zostać podyktowany doświadczeniem innych mam. Wtedy to będziemy mogli mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru rozwiązania. Są to kwestie, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte. Mając je na uwadze wpłyniemy na podjęcie najlepszego dla nas wariantu. Smoczek do uspokajania jest możliwy do kupienia za sprawą wielu stron internetowych, które zajmują się sprzedażą wysyłkową. Decydując się na ich zakup szybko przekonamy się, jak wiele dobrego możemy w ten oto sposób zyskać. Są to kwestie, których nie należy bagatelizować ani przez moment. Warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę, by przekonać się jak wiele możemy zyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *