Jak przyzwyczaić dziecko do smoczka?

Jak przyzwyczaić dziecko do smoczka?

Jak przyzwyczaić dziecko do smoczka? Aby poczuć się spokojnie i komfortowo, dzieci odczuwają potrzebę ssania. Rodzice mogą im w tym pomóc oferując smoczek, kiedy tylko maluchy będą tego potrzebować.

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to jak wybrać smoczek i przyzwyczaić do niego dziecko. Zanim zaoferujesz smoczek poczekaj, aż czynność ssania piersi będzie prawidłowo wykonywana, aby uniknąć dezorientacji.

Wybór smoczka

Dla noworodka wybierz mniejszy smoczek. Jak dziecko będzie rosło, stopniowo zwiększaj rozmiar. Będziesz potrzebować różnych smoczków (okrągłe, ortodontyczne, wydłużone, o konsystencji żelowej), ponieważ Twoje dziecko może mieć różne preferencje. Jeśli masz obawy przed nieprawidłowym rozwojem jamy ustnej dziecka, zdecyduj się na smoczki o ortodontycznym kształcie brodawki. Zapoznaj się ze smoczkami z lateksu, gumy i silikonu. Gumowe oraz lateksowe smoczki są bardziej miękkie, jednak nie tak trwałe jak sylikonowe, które będą współgrały z podniebieniem dziecka. Najlepiej wybierz smoczek o długości ok. 3,80 cm, z otworkami do wentylacji, aby drogi nosowe nie były zatkane. Oprócz tego taka wielkość smoczka zapobiegnie wystąpieniu wysypki na twarzy dziecka. Wybierz smoczek jednoczęściowy. Smoczek składający się z kilku części może się złamać i stanowić zagrożenie dla malucha. Jeśli będziesz wkładać smoczek po raz pierwszy wybierz moment, kiedy dziecko jest w dobrym nastroju. Zrób to delikatnie. Oferując smoczek, kiedy dziecko jest zdenerwowane lub głodne, tylko zwiększysz jego frustrację. Spodziewaj się, iż na początku dziecko będzie wypluwać smoczek z buzi.

Nie kombinuj ze smoczkiem

Ignoruj wszelkie rady związane z dodawaniem smaku smoczkowi za pomocą wody z cukrem, miodu, czy innych słodkich substancji. Cukier zaszkodzi ząbkom dziecka. Próbuj kilkakrotnie, jednak szanuj reakcję dziecka. Niektóre maluchy preferują smoczki, niektóre kciuki, a niektóre w ogóle nie odczuwają potrzeby ssania. Mając na uwadze ten fakt możliwe będzie wpłynięcie na wybór najlepszego wariantu pośród wszystkich dostępnych na rynku. Trzymając się pewnych standardów możliwe będzie dokonanie wyboru najlepszego smoczka dla dziecka. W końcu na rynku dostępnych jest wiele propozycji i warto wybrać to, które bezapelacyjnie wygra. Są to kwestie, które w znacznym stopniu ułatwią nam funkcjonowanie, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *