Jak prawidłowo dawkować pyralginę

Na co dzień stosujemy bardzo różne leki przeciwbólowe czy też leki na gorączkę, jednak od czasu do czasu zachodzić może potrzeba sięgnięcia po silniejszy lek. W zasadzie nawet w przypadku przyjmowania tylko i wyłącznie witamin niezmienienie istotnym czynnikiem jest prawidłowe dawkowanie przyjmowanych przez pacjenta leków. Nie inaczej sprawa ta wygląda oczywiście w sytuacji gdy sięga się po leki odpowiednio silniejsze takie jak chociażby pyralgina. Wtedy już jak najbardziej pojawia się konieczność trzymania się prawidłowego dawkowania leku, przewidzianego przez producenta.

W razie konieczności można skonsultować się oczywiście z lekarzem. Jak każdy lek także i pyralgina posiada ograniczenia odnośnie maksymalnej dopuszczalnej dawki leku, wyrażonej w gramach. Mówić możemy zarówno o maksymalnej dopuszczalnej dawce w dobowej jak i jednorazowej. Nie rzadko pyralgina jako dosyć silny lek podawana jest bowiem pacjentowi po prostu jednorazowo. Niemniej jednak w uzasadnionych przypadkach stosowana może być także przez dłuższy okres czasu, gdzie dawkowanie pyralginy ma bardzo duże znaczenie już dla samego pacjenta, ma też jak najbardziej wpływ na skuteczność działania leku.

Maksymalna dobowa dawka leku to nawet do 5 gram, jednak tylko w wyjątkowych przypadkach. Zdecydowanie częściej, zwłaszcza w przypadku stosowania pyralginy przez dłuższy okres czasu, dawka ta jest określana jako 3 gramy przy założeniu, że jednorazowo pacjent przyjmował będzie nie więcej niż 1 gram leku. Dawkowanie jest odpowiednio mniejsze jeśli pojawia się konieczność podania leku dziecku. Zasadą jest także to, że lek musi być przyjmowany w odpowiednich odstępach czasowych. Na ogół jest to od 6 do 8 godzin.

Pacjent nie powinien także przyjmować większej dawki leku jeśli okaże się, że po prostu zapomniał o zastosowaniu w danym czasie określonej dawki. Wtedy już jak najbardziej mówić można byłoby o ryzyku przedawkowania leku. W typowym leczeniu pyralginą spodziewać można się także tego, że dawka stopniowo będzie się zmniejszać. Już jedna dawka leku może być dosyć silna dla jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe czy też przeciwgorączkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *