Jak karmić butelką, by łatwo ją było potem odstawić?

Jak karmić butelką, by łatwo ją było potem odstawić?

Jak karmić butelką, by łatwo ją było potem odstawić?Podawaj niemowlęciu butelkę i smoczek odpowiednie do wieku. Smoczki do uspokajania są możliwe do kupienia w różnych miejscach. Dokonać tego możemy zarówno za sprawą sklepów internetowych, jak i w stacjonarnych aptekach.

Mleko powinno wypływać powoli, tak by dziecko musiało się napracować podczas ssania. Nie pozwalaj malcowi sączyć płynu, bawić się smoczkiem. Gdy skończy jeść lub zaśnie, zabieraj mu butelkę. Po wieczornym posiłku przemywaj ząbki malca.

Czym podawać jedzenie?

Kaszki i zupki od początku podawaj dziecku łyżeczką. Nawet, gdy mają konsystencję rzadkiego kremu, lepiej nie podawać ich przez smoczek. Butelką podawaj maluchowi jedynie mleko. Wodę i inne napoje serwuj w kubku, najlepiej bez ustnika. Jak ułatwić dziecku rozstanie z butelką, gdy przyjdzie na to pora? Stopniowo zmniejszaj liczbę posiłków podawanych butelką. Zupę, mleko zagęszczone kaszką lub kleikiem podawaj łyżeczką. Nie zrażaj się tym, że na początku większość posiłku ląduje na ubraniu i podłodze. Maluch potrzebuje trochę czasu, by nauczyć się nowego sposobu jedzenia. Gdy dziecku wyrosną już pierwsze zęby, przestań podawać mu w nocy mleko w butelce. Wieczorem serwuj mu sycącą kolację (np. kaszkę na mleku), a jeśli budzi się w nocy, proponuj mu wodę w kubku.

Kiedy picie z kubka?

Gdy maluch nauczy się już pić z kubka, zacznij w nim podawać mleko modyfikowane. Zmiany wprowadź wtedy, gdy dziecko nie będzie chore, rozdrażnione ząbkowaniem lub zmianami w życiu rodziny. Powiedz malcowi, że od tej pory będzie dostawać mleko w kubku. I trwaj przy tej decyzji. Wprowadzaj do diety dziecka inne produkty mleczne. Starszemu niemowlęciu (ok. 10 miesiąca) możesz zacząć podawać naturalny jogurt, kefir, maślankę, twarożek. To już „dorosłe” jedzenie, do smakowania łyżeczką lub picia z kubka. Pokaż malcowi, jak pić wodę przez słomkę. Być może taki sposób picia zaciekawi go i skusi. Są to sprawy, o których nie można zapomnieć ani przez moment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *