Jak działa kalcyferol?

Jak działa kalcyferol?

W dzisiejszych czasach coraz większa część społeczeństwa cierpi na niedobory różnych podstawowych substancji organicznych. Znaczna część z nich ma niezwykle ważną rolę w regulowaniu gospodarki wodnej, hormonalnej oraz mineralnej naszego organizmu. Nie jest tajemnicą, że ich niedostatek w ciele skutkuje tragicznymi konsekwencjami. Aby lepiej to uprzytomnić społeczeństwu, zdecydowałem się na napisanie artykułu, który poświęcę kalcyferolowi, czyli witaminie D.

Jedną z podstawowych funkcji tej substancji jest kierowanie prawidłowym rozwojem kośćca u człowieka. Szczególnie ważna jest ona dla młodych, rozwijających się organizmów. Dzięki suplementacji tej witaminy możliwe jest zwalczanie próchnicy.

Układ nerwowy i mięśniowy

Również układy nerwowy i mięśniowy są wrażliwe na nieobecność kalcyferolu. Im mniej mamy witaminy D w osoczu, tym większe prawdopodobieństwo, że wystąpią u nas objawy typowe dla zaburzeń snu. Aby zapobiec takim ewentualnościom, polecam zastosować porządny krem z witaminą D.

Przeszczep wątroby, a kalcyferol

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego osobom, które oddały kawałek swojej wątroby, do przeszczepu, podaje się kapsułki z kalcyferolem? Jest ku temu niezwykle istotny powód. Obecność witaminy D stymuluje w wątrobie zdolność do regeneracji wyciętych obszarów. Wpływa bardzo mocno na funkcje antyproliferacyjne.

Bardzo niewielu ludzi wie obecnie, że kalcyferol odgrywa także niezwykle ważną rolę w regeneracji naskórka. Jak wiadomo, proces nazywany proliferacją polegający na powstawaniu nowych komórek skóry jest absolutnie kluczowy dla przebiegu całościowej biologicznej odnowy naszego organizmu. To właśnie w tym uczestniczy witamina D, której większość ludzi, a nawet lekarzy nie wiąże zazwyczaj ze zdrowym stanem naszej skóry. Kalcyferol chroni nas przed wieloma nowotworami. Jest również zdolna do zapobiegania stanom zapalnym takim, jak łuszczyca. Jak możemy dostrzec, witamina D a skóra to dwa bardzo blisko powiązane ze sobą tematy. Mam nadzieję, że czytelnicy to dostrzegą i zaczną doceniać rolę kalcyferolu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *