Herbaty

Herbaty

 

Podobno najpopularniejszym napojem w naszym kraju jest kawa. Wydaje się jednak, że możemy znaleźć podobną liczbę zwolenników herbaty, tym bardziej, że można jej kupić naprawdę wiele rodzajów, dopasowanych do gustów osób pijących. Koneserzy mogą znaleźć mnóstwo miejsc, w których znajdą różnego rodzaju gatunki i rodzaje herbat, a także wszystko to, co jest potrzebne do tego, by się nimi delektować, czyli naczynia, zaparzacze i dodatki smakowe. Stąd można oczekiwać, że spożycie tego napoju wzrośnie.

Jak wspomniano, mamy wiele odmian tego napoju, a zatem każdy może znaleźć coś dla siebie. Najpopularniejsza jest chyba herbata czarna. Przez wiele lat była to jedyna odmiana, jaką można było kupić w naszym kraju, stąd chyba przyzwyczajenie Polaków do niej. Pito ją mocną, z dużą ilością cukru. Współcześnie odchodzi się od takiego zwyczaju. Herbata już nie musi być bardzo mocna, aby była smaczna. Można spotkać także czarne herbaty aromatyzowane, na przykład z dodatkiem wanilii, karmelu czy owoców. One również zyskują sobie coraz więcej zwolenników.

Zielona herbata

Inna propozycja to herbata zielona w wielu odmianach. Te rodzaje herbat nie były zbytnio popularne i dopiero niedawno Polacy odkryli ich smak i zalety. Herbata zielona doskonale może zastąpić kawę, ma działanie pobudzające albo uspokajające – w zależności od sposobu parzenia. Ma także substancje odżywcze, zwalczające wolne rodniki oraz substancje spalające tłuszcz, co jest ważne dla wielu pań.

Zbędne kilogramy

Mamy także różnego rodzaju herbaty czerwone, przeznaczone przede wszystkim dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Mają charakterystyczny smak, który niestety nie wszystkim odpowiada. Te rodzaje herbat mogą również być aromatyzowane, a ich odchudzające działanie potwierdza wiele badań.

Najmniejszą chyba popularnością cieszy się herbata biała, która ma bardzo specyficzny, ziołowy smak. Niemniej jednak i ona ma swoich zwolenników, wychwalających delikatność naparu i piękny zapach tej herbaty. Ona także występuje z różnymi dodatkami smakowymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *