Herbata posiada cenne walory zdrowotne

Herbata posiada cenne walory zdrowotne

Mieszkańcy Anglii charakteryzują się zamiłowaniem do picia herbaty w określonych godzinach i każdych okolicznościach. Chętnie do herbaty dodają mleko i powstaje z tego napój noszący nazwę bawarka.

W Polsce też społeczeństwo zdradza upodobanie do różnych rodzajów herbaty, począwszy od czarnej poprzez czerwoną, zieloną i białą.

Gatunki herbat

Oprócz podstawowych gatunków, herbata sprzedawana jest z wieloma dodatkami, na przykład herbata Earl Grey, herbata cytrynowa, owocowa, ziołowa. Opisując rodzaje dostępnych na rynku wariantów herbaty na szczególną uwagę zasługuje herbata zielona przygotowywana przez wiele firm zajmujących się dystrybucją tych napojów. Otóż herbata zielona charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i zapachem, ponadto posiada walory zdrowotne między innymi poprawia trawienie i redukuje nadmiar cholesterolu, sprzyja walce z nadwagą. Do innych zalet tej herbaty możemy zaliczyć działanie wyciszające, pozytywnie pływające na układ nerwowy. Dobroczynnym działaniem jest również wpływ na ustabilizowanie ciśnienia tętniczego oraz wspomaganie prawidłowej pracy układu moczowego.

Likwidator tłuszczu

Inną cenioną herbatą jest herbata czerwona nazywana potocznie likwidatorem tłuszczu, wspomaga dietę odchudzającą, oraz bierze czynny udział w regeneracji wątroby. Poza wzmacniającym oddziaływaniem na organizm posiada działanie odtruwające. Kolejną herbatą najczęściej używaną w gospodarstwach domowych jest herbata czarna wykazująca działanie przeciwzakrzepowe. Warto zwrócić uwagę na mało jeszcze znaną herbatę na polskim rynku a mianowicie herbatę białą a zawiera ona cenne składniki np. witaminę C, wspomagając nasz organizm. Istnieją opinie, że biała herbata poprawia prawidłowe myślenie i wspomaga koncentrację, dlatego uczniowie powinni sięgać po nią często. Można spotkać się z poglądem, że biała herbata jest pomocna w walce chorobami nowotworowymi. Trzeba stwierdzić, że poza ogromną gamą pozytywnych działań zdrowotnych, herbata jest po prostu smaczna, wzbogacona cytryną lub limonką staje się pachnącym, niezastąpionym napojem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *