Herbata pani Zofii

Herbata pani Zofii

Pani Zofia ma pracę, która ogromnie wysusza śluzówkę i wymaga od niej ciągłego picia napojów. Oczywiście najlepsza jest woda, ale ona nie przepada za jej piciem. Zdecydowanie preferuje picie herbaty, zwłaszcza czarnej.

Niestety czarna herbata również działa niekorzystnie na śluzówkę i będąc w pracy, musi ograniczyć jej picie.

Ulubiony napój

Poza pracą nie odmawia sobie ulubionego napoju. Herbaty zajmują wiele miejsca w jej kuchni. Ostatnio uświadomiła sobie, że prawie w ogóle nie pije kawy, przedkładając nad nią herbatę. Uważa, że jest ona tak samo pobudzająca jak kawa. Zresztą podobno według badań czarna herbata zawiera w sobie związki, które działają podobnie jak kofeina i dają możliwość pewnego rodzaju pobudzenia. Mówi, że bardzo lubi po powrocie do domu zaparzyć cały dzbanek herbaty i usiąść spokojnie, aby się wyciszyć. Z reguły zresztą w taki sposób odpoczywa – mając pod ręką ulubiony napój i coś do czytania. Ma wrażenie, ze wyrobiła w sobie wręcz odruch, kiedy siada na fotelu, musi mieć pod ręką dzbanek i kubek. Zresztą twierdzi, że do picia herbaty najlepszy jest właśnie kubek, nie żadne filiżanki czy szklanki.

Wiele rodzajów herbaty

Herbata pani Zofii Kupuje bardzo dużo herbaty różnego rodzaju. Na lato preferuje zieloną, która podobno wychładza organizm, ale podczas innych pór roku w jej domu rządzi przede wszystkim czarna herbata. Kupuje różne jej rodzaje, najchętniej pija aromatyzowaną z dodatkami cytrusów lub mięty. Na zimne wieczory preferuje dodatki kojarzące się z dobrym jedzeniem, jak wanilia, czekolada czy karmel. Zna się na dobrych mieszankach herbacianych i wie, co kupować, a co sobie darować. Na przykład nie zdarza jej się kupować herbat w torebkach czy granulkach, które są niskiej jakości i nie smakują tak jak liściaste. Jej przyjaciele wiedzą o tych upodobaniach i często dają jej takie prezenty. Na przykład ładne i oryginalne kubki czy całe zestawy do parzenia. Oczywiście nieodzownym elementem takiego prezentu jest czarna herbata, którą później wszystkich częstuje i wspólnie delektują się tym napojem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *