Emocje w czasie porodu

Emocje w czasie porodu

Wpływ pozytywnych emocji na nasze życie jest nie do przecenienia. Tak też jest w trakcie porodu. Warto dodać, że liczne badania pokazują, że dzięki nim poród przebiega szybciej i rodząca łatwiej znosi jego trudy.

Z drugiej strony trzeba też pamiętać, że zdenerwowanie jest jak najbardziej normalnym stanem przed tak wielkim wydarzeniem. Jeśli wiec chcesz zadbać o siebie w tym aspekcie, powinnaś przygotować się już wcześniej.

Oswajaj się z maluchem

 

Postaraj się jak najlepiej poznać maluszka. Znajdź w ciągu dnia czas, kiedy nikt nie będzie ci przeszkadzał. Połóż się lub usiądź wygodnie, puść ulubioną muzykę. Wyobraź sobie dzidziusia, spróbuj zgadnąć, co robi w danym momencie. Może czujesz, że właśnie się obudził albo ma czkawkę? Porozmawiaj z nim, poczytaj mu bajkę. Jeśli masz taką możliwość, zaproś do tego wspólnego spędzania czasu partnera. Szczególnie przed samym rozwiązaniem unikaj osób, które z wielkim dramatyzmem opowiadają niesamowite historie dotyczące porodów. Niezależnie od stopnia ich prawdziwości raczej cię zdenerwują niż pomogą przygotować się do tej chwili. Rozmawiaj z bliskimi, dziel się swoimi niepokojami i mów im, jak mogą ci pomóc (nie oczekuj, że sami się tego domyślą).

Organizm wie, co dla Ciebie najlepsze

 

Rób to, co sprawia Ci przyjemność, również wtedy, kiedy dotrzesz już do szpitala. Słuchaj swojego organizmu i rób to, co w twoim odczuciu będzie w danym momencie najlepsze. Zwiastuny porodu należy bacznie obserwować, przez co znacznie łatwiej będzie nam zauważyć, kiedy będzie miał miejsce. Są to sprawy, które nie mogą zostać przez nas w żaden sposób pominięte, wobec czego należy o nich właśnie pamiętać. Mając na uwadze kilka ważnych kwestii znacząco wpłyniemy na poprawę samopoczucia mentalnego i fizycznego. Wiele informacji na temat zwiastuny porodu dowiemy się ze stron internetowych, gdzie dana tematyka jest często poruszana. O zwiastuny porodu możesz również zapytać swojego lekarza, który wymieni Ci kilka kluczowych objawów świadczących o zbliżającym się porodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *