Ekologiczne kosmetyki

Ekologiczne kosmetyki

Szkodliwa chemia, ulepszacze, sztuczne substancje, to wszystko nas wokół otacza. Robiąc zakupy do użytku domowego, powinniśmy zwracać ogromną uwagę na skład produktów, które zamierzamy stosować.

Kosmetyki ekologiczne są droższe od zwykłych kosmetyków z supermarketów, ale mają zdecydowanie lepszy skład. Szczególnie polecane są dla osób, mających problemy z cerą.

Zdrowe dla skóry

Kosmetyki ekologiczne do twarzy nie zapychają porów, nie wysuszają skóry, przeciwnie – leczą ją i poprawiają jej wygląd. Dodatkowo, nie wywołują alergii. Jest to bardzo istotne, gdyż osób mających problemy z alergią, z roku na rok przybywa. Dbając o zęby nie zastanawiamy się nad tym, czy myjemy je dobrze i czy używamy do tego odpowiedniej szczoteczki i pasty. To bardzo złe podejście, gdyż piękny, zdrowy i biały uśmiech jest naszą najlepszą wizytówką. Pasta do zębów bez fluoru to idealna inwestycja w nasz wizerunek. Dzięki niej śnieżne, zdrowe zęby będą w zasięgu naszej ręki. Dodatkowo, nie niszczy szkliwa, więc można ją stosować po każdym posiłku. Pamiętać powinniśmy również o dobrej szczoteczce do zębów, idealna szczoteczka powinna być dostosowana również do naszych dziąseł. Jeżeli są osoby mające problemy z dziąsłami, powinny używać szczoteczek z miękkim włosiem. Również nasze pocieszy powinny używać środków przeznaczonych do ich wieku. Pasta bez fluoru zapewni im dłuższe posiadanie zębów mlecznych.

Przemyślane zakupy

Ekologiczne kosmetykiZakupy kosmetyczne powinny być przemyślane, szczególnie, że z każdej strony jesteśmy bombardowani tysiącami reklam o ich cudownym działaniu. Każdy człowiek ma jednak własny rozum i nie powinien ulegać presji reklam, ale podejmować świadome decyzje. Odbije się to korzystnie na naszym zdrowiu i urodzie. Drogo, nie znaczy dobrze. Czytając skład produktów (a obowiązkiem producenta jest umieszczenie go na opakowaniu) wiemy, czy dany artykuł jest dla nas odpowiedni, czy nie. Warto również porównywać ceny w wielu sklepach. Można do tego użyć porównywarek internetowych. Być może uda nam się zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na coś innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *