Dwa schorzenia, które powinieneś znać

Dwa schorzenia, które powinieneś znać

Pierwszym schorzeniem, które wezmę pod lupę jest zwyrodnienie stopy. Tak zwana ostroga piętowa objawy ma bardzo łatwe do rozpoznania, jednak większość osób na samym początku szybko je lekceważy. W pierwszym stadium choroby można odczuwać silne bóle na pięcie po dużym przeciążeniu stopy, wraz z upływem czasu coraz mniejsze obciążenie wywołuje ból, aż na samym końcu boli nawet wtedy, kiedy odpoczywamy.

W pierwszym stadium choroby wystarczy odciążenie stopy oraz zastosowanie obuwia amortyzującego, aby zapobiec jej rozwojowi, w dalszych etapach nie jest już niestety tak łatwo. Ostroga piętowa leczenie ma znacznie trudniejsze, jeżeli pozwolimy się chorobie rozwinąć.

Lekarz rodzinny

Całkowite wyleczenie w wielu przypadkach jest wręcz nierealne, dlatego wielu za sukces uważa samo zmniejszenie bólu i ułatwienie poruszania się. W leczeniu stosuje się przede wszystkim wkładki ortopedyczne, masaże oraz ultradźwięki. W niektórych przypadkach wykorzystuje się specjalne maści o działaniu miejscowym. Jeżeli choroba zbytnio się nie rozwinie często stosowane są zastrzyki wykonane ze specjalnej mieszanki. Jak widać jest to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które nie tylko utrudnia poruszanie się, ale również wywołuje plamy na skórze stopy. Myślę, że niewiele osób wie o istnieniu takiej choroby, dlatego warto być świadomym i już w pierwszym jej stadium zgłosić się do lekarza rodzinnego. Równie interesujące są pasożyty jelitowe, które mogą znajdować się w organizmie każdego z nas.

Tasiemiec

Mało kto zdaje sobie nawet sprawę z tego, że jest nosicielem tasiemca, który pozbawia nas większości składników odżywczych. Jego długość może sięgać kilkunastu metrów, a sam jego widok jest odrażający. U człowieka, który ma pasożyty jelitowe objawy są jednoznaczne. Ciągłe poczucie zmęczenia, bóle brzucha oraz mdłości mogą wskazać na obecność tasiemca w naszym ciele. Łatwo można zauważyć, że coś jest nie tak, jeżeli odżywiamy się prawidłowo, a wciąż tracimy na wadze. To jednak nie wszystko, ponieważ pasożyty ludzkie objawy mają również inne. Mogą one wywoływać biegunkę, obniżenie odporności, bóle głowy, zaburzenia snu, bóle stawów oraz wiele innych, których nie sposób wymienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *