Dolegliwości, które głównie atakują dzieci

Dolegliwości, które głównie atakują dzieci

Są takie choroby, na które chorują najczęściej dzieci i dzisiaj postaram się przedstawić kilka z nich. Pierwszą, którą opiszę jest choroba kawasaki – bardzo niebezpieczne schorzenie, które może doprowadzić nawet do śmierci, jak zresztą większość nieleczonych dolegliwości.

Do najczęstszych objawów tej choroby należy wysoka gorączka, która znacznie przekracza trzydzieści osiem stopni Celsjusza, obrzęk spojówek, mocno czerwony język, wysypka pojawią ca się głównie na tułowiu oraz czasami obrzęk dłoni. Widząc takie objawy każdy rodzic z pewnością uda się do lekarza, ale nie wszyscy będą mieli pojęcie, że jest to bardzo niebezpieczna choroba.

Choroba kawasaki

Choroba kawasaki u dzieci ma zazwyczaj łagodny przebieg i może ustąpić nawet bez stosowania leczenia, jednak około 4% przypadków kończy się śmiercią, a więc żaden zdrowo myślący rodzic nie podejmie takiego ryzyka. Choroba ta w około 3 tygodniu może wywołać zapalenie naczyń wieńcowych, aby w konsekwencji wywołać bardzo małe tętniaki. Taki bieg wydarzeń może z kolei spowodować niedokrwienie mięśnia sercowego, a więc zawału. Owa choroba została rozpoznana przez pewnego japońskiego pediatrę z miasta Kawasaki i stąd też nazwa tego schorzenia. U mnóstwa dzieci występuje także choroba lokomocyjna, a więc nieprawidłowości pojawiające się przy przemieszczaniu za pomocą samochodów, statków itp. pojazdów mechanicznych. Myślę, że wszyscy znamy objawy owej dolegliwości, a należą do nich między innymi mdłości oraz wymioty, bóle brzucha, bladość, a także zawroty głowy, które czasami mogą doprowadzić do omdlenia.

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna zapobieganie jej nie jest wcale takie łatwe, ponieważ niezbędna jest tutaj wytrzymała psychika. W czasie podróży bardzo ważne jest pozytywne myślenie, nie wolno rozpatrywać swojego schorzenia, a należy myśleć o zupełnie innych sprawach. Dobrze jest także unikać nieprzyjemnych zapachów, a przede wszystkim dymu tytoniowego. Wiele może również zmienić to, że podróż odbywać się będzie nocą, a nie za dnia. Jest wtedy inne powietrze i ogólnie wiele się zmienia. Choroba lokomocyjna leczenie ma bardzo proste. Przed podróżą nie należy zbyt wiele jeść, najlepiej lekkostrawny posiłek na około godzinę przed wyjazdem. Trzeba także zażyć tabletki takie jak aviomarin, które również pomagają zachować dobrą formę w czasie podróży. Ponadto trzeba wiedzieć, że osoby, które dotyka choroba wrzodowa mają nieco trudniej, gdyż ich żołądek jest wtedy osłabiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *