Dobieraj wielkość smoczka do wieku dziecka

Dobieraj wielkość smoczka do wieku dziecka

Dobieraj wielkość smoczka do wieku dzieckaRozmiar smoczka powinien być dopasowany do wieku malucha. Za mały smoczek nie zrobi dziecku krzywdy, ale za duży może u niego spowodować odruch wymiotny lub przeszkadzać w oddychaniu.

Poza tym będzie się źle układał w buzi, wymuszając nieodpowiednią technikę ssania. Może to być powodem wad wymowy w przyszłości. Dodatkowo prawidłowy rozmiar smoczka z łatwością dopasuje się do podniebienia malucha i zapewni mu prawidłową pracę mięśni jamy ustnej. Jest to ważne w szczególności w okresach przejściowych.

Nie wybieraj pierwszego lepszego

Gdy zmieniasz rozmiar smoczka uspokajającego pamiętaj, by dobierać model odpowiedni do gabarytów jamy ustnej Twojego dziecka. Bywają dzieci drobniejsze, które dłużej będą korzystać ze smoczków rekomendowanych dla dzieci młodszych, ale też zdarzają się sytuacje odwrotne. Nie podawaj smoczka od razu po porodzie. Chwilę musi potrwać zanim maluch nauczy się prawidłowo chwytać brodawkę i opanuje technikę ssania. Nie jest to proste, bo wymaga sporego wysiłku i odpowiedniej pracy mięśni jamy ustnej. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku smoczka, który jest zdecydowanie łatwiejszy w użytkowaniu niż mamina pierś. Maluch, który właściwie tuż po narodzinach dostaje smoczek, może nie mieć ochoty na dość trudną naukę ssania piersi i karmienie takiego brzdąca może skończyć się na butelce. W większości szpitali położne pilnują, aby dzieci jak najszybciej były przystawiane do piersi i zachęcają, aby smoczek podać maluchowi w ostateczności. Choć wiadomo, że korzystania ze smoczka uspokajającego jest stosunkowo łatwą formą zaspokojenia naturalnej potrzeby ssania u niemowląt, to jednak warto najpierw uczyć prawidłowego ssania piersi. Trzymając się tych zasad podczas wyboru smoczka idealnego możliwe będzie podjęcie decyzji o zakupie zdecydowanie najlepszego.

Jak zawsze pomoże nam internet

Wiele cennych informacji w temacie dostaniemy za sprawą stron internetowych, które zajmują się zgłębianiem tematyki akcesoriów dziecięcych. Decydując się na ich zakup możliwe będzie wpłynięcie na wybór bezapelacyjnie najlepszego wariantu dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *