Dlaczego warto wybierać bieżnie elektryczne?

Dlaczego warto wybierać bieżnie elektryczne?

Dlaczego warto wybierać bieżnie elektryczne?Czasami można spotkać się z opiniami, że trudno wyobrazić sobie bardziej bezużyteczne urządzenie do ćwiczeń niż bieżnie elektryczne. Jak nietrudno zgadnąć, takie sądy wygłaszane są w wyniku daleko posuniętej ignorancji. W rzeczywistości mamy bowiem do czynienia z zaskakująco wręcz wszechstronnym urządzeniem, dzięki któremu nasz trening może być bardzo dokładnie kontrolowany.

Bieżnie elektryczne służą po prostu do biegania, w co wlicza się wszystko od spokojnego marszu po sprinty. Można naturalnie z nich zrezygnować i biegać po parku, ale istnieje kilka poważnych argumentów przemawiających mimo wszystko za bieżniami elektrycznymi.

Kontrola treningu

Najważniejszym z nich jest możliwość uzyskania pełnej kontroli nad treningiem, co jest możliwe przede wszystkim na droższych i bardziej skomplikowanych urządzeniach. Dają nam one bowiem możliwość cyfrowego sterowania prędkością biegu oraz nachyleniem bieżni. Nachylenie jest istotne dla zwiększania obciążenia dla określonych partii mięśni. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że trening polegający na biegu po powierzchni płaskiej różni się diametralnie od treningu na pochyleniu i różnica bynajmniej nie ogranicza się do tego, jak bardzo zmęczymy się w jednostce czasu.

Interwały i rehabilitacja

Za pomocą bieżni elektrycznych możliwy jest ponadto dokładny trening specjalistyczny. Może to oznaczać bardzo popularne w ostatnim czasie interwały, czyli biegi ze zmienną prędkością, sprinty łączone z okresami truchtu. Taki mariaż dwóch technik biegu pozwala na znacznie szybszą redukcję masy i skuteczniejsze budowanie wydolności organizmu. Inny rodzaj treningu, jaki można dokładnie zaplanować, to rehabilitacja niezbędna po różnego rodzaju urazach. Bieżnie elektryczne zapewniają odpowiednie podparcie dla rąk oraz umożliwiają ustawienie prędkości na poziomie odpowiednim dla osoby z czasową lub trwałą niepełnosprawnością ruchową. Na koniec warto też zaznaczyć, że z bieżną elektryczna w domu niestraszne nam są złe warunki pogodowe i niska temperatura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *