Czym kierować się podczas wyboru suplementu diety?

Suplementy diety to środki, które obecnie cieszą się niebywałą popularnością na rynku. Niemniej jednak musisz pamiętać, że jego forma ma bezpośredni wpływ na to czy oraz w jakim stopniu suplement zostanie przyswojony. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś preparatu, warto zasięgnąć informacji, jaka forma jest najlepsza i poszukać właśnie takiego produktu.

Ilość przyjmowanego suplementu

Dawka – czyli ile tak na prawdę pożądanej substancji znajduje się w jednej “porcji” – do podania tej informacji zobowiązany jest każdy producent leków i suplementów. Aby porównać ze sobą dwa produkty pod względem opłacalności, należy zwrócić uwagę na to ile kapsułek/tabletek składa się na wspomnianą przez producenta porcję – jedna, dwie, cztery…? Bardzo często może się okazać, że opakowanie zawierające np. 100 tabletek jest bardziej opłacalne niż to, zawierające ich 180.

Pozyskanie danego suplementu

Sposób produkcji – pozyskanie danego składnika to bardzo często złożony i wieloetapowy proces, w trakcie, którego wiele rzeczy może pójść źle. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że bardzo duże znaczenie ma to czy ekstrakcja danej substancji została przeprowadzona w sposób mechaniczny czy chemiczny, czy była wykorzystywana wysoka temperatura oraz w niektórych wypadkach (np. Omega 3), czy produkt był wystawiany na działanie promieni słonecznych lub tlenu. Dlatego jeżeli producent podaje taką informację, warto wziąć ją pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Ponadto w przypadku Omega 3, ważne jest jego źródło – jeżeli są to ryby, to najlepiej gdyby to były małe ryby np. sardynki. Produkty, które pochodzą od dużych ryb, takich jak łosoś, obarczone są ryzykiem zanieczyszczenia metalami ciężkimi. Marka – jak zawsze warto postawić na sprawdzonych producentów, dla których produkcja suplementów stanowi istotę funkcjonowania firmy, a nie jest tylko urozmaiceniem do proszków do prania i pampersów. Poszukaj opinii na forach, testów na specjalistycznych serwisach lub zapytaj swojego specjalisty. Poznaj możliwości, które zostały dla Ciebie przygotowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *