Czy to już?

Czy to już?

Czy to już?Szczególnie charakterystyczne dla mam powinny być te zwiastuny porodu, które sama doskonale odczuwasz. Pojawiające się bolesne, regularne skurcze.

Częstsze wizyty w toalecie oraz mniejsze ilości oddawanego moczu, a nierzadko również uczucie łatwiejszego oddychania. Alarmujące jest również odejście wód płodowych lub wspomnianego w zwiastunie numer siedem czopa śluzowego podbarwionego krwią. Są to sygnały alarmowe. Zdecydowanie nie zwlekaj!

Twój malec wybiera się na świat i już nic go nie powstrzyma.

Pozostaje ci zachować spokój w tej sytuacji i udać się jak najszybciej do szpitala. Na zakończenie jeszcze mała rada. W ostatnim miesiącu ciąży każda ciężarna, która oczekując porodu nie przebywa w szpitalu (a więc znakomita większość) powinna mieć przygotowaną i spakowaną torbę, którą w razie nagłej sytuacji zabierze ze sobą do szpitala. Torba powinna zawierać niezbędne rzeczy, które przydadzą się w czasie pobytu na porodówce. Pamiętać trzeba o dokumentach potwierdzających tożsamość.

Obawy

Każda kobieta w ostatnim trymestrze ciąży obawia się sytuacji, w której może rozpocząć się poród a ona nie będzie gotowa, nie będzie miała transportu do szpitala, albo mąż będzie w delegacji. Poradzimy wam jak zorientować się, że zbliża się ta chwila. Powiemy, jakie są zwiastuny porodu poprzedzające moment rozwiązania. A jest ich dokładnie siedem. Są to bardzo ważne kwestie, które nie mogą zostać w żaden sposób pominięte. Warto się o nich dowiedzieć jak najwięcej, aby mieć pewność, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *