Co zrobić kiedy boli głowa?

Co zrobić kiedy boli głowa?

Ból głowy jest jednym z najczęstszych dolegliwości. Napięcie, stres, niepokój, zmęczenie, głód, złe ciśnienie są to przyczyny, które mogą go wywołać. „Boli mnie głowa” – to jedna z najczęstszych skarg jaką słyszymy. Jest to nadzwyczaj dokuczliwa, jednakże zdecydowanie częściej niegroźna dolegliwość ustępująca samoistnie bądź też po zażyciu jednego z popularnych leków przeciwbólowych.

Należy jednak zdawać sobie sprawę, iż niekiedy może być on spowodowany przez bardzo poważną chorobę, a niekiedy nawet być objawem stanów jakie mogą zagrażać naszemu życiu. To właśnie bóle głowy są najczęściej spotykanymi dolegliwościami u Polaków. Jest to nadzwyczaj nieprzyjemne uczucie zarówno zmysłowe jak i emocjonalne, które aktualnie jest związane z potencjalnym uszkodzeniem tkanek.

Bóle

Jako przyczynę doznań bólowych w obrębie głowy jest podrażnienie różnych struktur anatomicznych, które są wrażliwe na ból – można do nich zaliczyć mięśnie, naczynia tętnicze, zatoki, zatoki przynosowe bądź zęby. Może być on również wywołany przez rozkurczenie czy skurczenie bogato unerwionych dużych naczyń mózgowych przez pociąganie struktur takich jak naczynia czy opony mózgowe przez nowotwór czy krwiak – wynikiem takiego stanu są zmiany zapalne w nerwach i strukturach mózgowych lub też może wynikać z promieniowania bólu z zębów, oka czy zatok. Ból głowy z tyłu od kręgosłupa szyjnego nasila się nasila się przy odchyleniu głowy do przodu lub do tyłu. Z kolei ból głowy w skroniach może skutecznie utrudniać życie. Jeżeli czujesz, że skronie pulsują bólem bądź też masz wrażenie, że ktoś zawiązał Ci na głowie opaskę z całej siły to wiedz, iż może to być objaw migreny.

Przyczyny

Migrena jest stanem przewlekłym, z którym jednak można nauczyć się żyć. Istnieje wiele sposobów na to by kontrolować ból. Atak migreny to pulsujący ból, który utrzymuje się od czterech godzin nawet do kilku dni. Do tego wszystkiego migrenowy ból głowy jest połączony z: mdłościami, wymiotami, zaburzeniami widzenia bądź też nadwrażliwością na światło. Z kolei bóle stawów wraz z bólem głowy mogą oznaczać osłabienie organizmu spowodowane przeziębieniem bądź grypą. Należy więc udać się do lekarza, który podejmie odpowiednie kroki związane z leczeniem. Przebywając w przychodni z ulotek znajdujących się na stolikach dowiemy się o budowa układu moczowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *