Co sprawia, że witamina D jest niezwykle ważna dla urody?

Co sprawia, że witamina D jest niezwykle ważna dla urody?

Co sprawia, że witamina D jest niezwykle ważna dla urody?Witamina D, to pojęcie, które z pewnością zna każdy, kto stara się dbać o swój organizm i zwraca uwagę na to jakie substancje odżywcze zapewnia swemu ciału. Źródeł tej witaminy jest naprawdę sporo. Możemy bowiem zażywać ją w tabletkach i innych postaciach suplementowych lub też dbać o to, aby przez co najmniej pół godziny dziennie wystawiać swoją skórę na działanie promieni słonecznych. Co bowiem ciekawe, witamina D powstaje w naszym organizmie podczas naświetlania powierzchni skóry odpowiednią dawką słońca.

Pewne jednak jest, że w strefie klimatu umiarkowanego, w której znajduje się nasz kraj są tygodnie, a nawet miesiące, w których ciągłe przebywanie przez pół godziny na słońcu jest niemożliwe. W takiej sytuacji sporym ułatwieniem z pewnością jest właśnie suplementacja witaminy D. No dobrze, ale dlaczego właśnie ta witamina jest tak niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu?

Układ kostny

Jej najważniejszym działaniem jest z pewnością wpływanie na polepszenie się stanu naszego układu kostnego, co zachodzi między innymi przez ułatwienie wchłaniania wapnia w jelita. Co więcej badania pokazały także, że witamina D korzystnie wpływa na działanie naszego układu odpornościowego, jak również ma spory udział w przeciwdziałaniu powstawania komórek nowotworowych, co w obecnych czasach jest niezwykle ważnym czynnikiem.

Wygląd skóry

Jednakże, witamina D ma również znaczący wpływa na wygląd naszej skóry i ogólną aparycję, o którą większość z nas systematycznie dba. Z tego też powodu niezwykle popularnym produktem na rynku kosmetycznym stał się krem z witaminą D. Większa część tego typu produktów, jak na przykład Lirene Provita D, ma założeniu stymulowanie procesów intensywnej odnowy komórkowej. Co więcej decydując się na regularne i systematyczne stosowanie tego typu artykułów kosmetycznych, za pewnik możemy uznać, że mechanizmy ochronne naszej skóry zostaną znacząco wzmocnione. Z tego też powodu dobrej jakości krem z witaminą D w składzie jest polecany również w kuracji przeciwzmarszczkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *