Co może zwiastować poród?

Co może zwiastować poród?

Co może zwiastować poród?Ciąża to wyjątkowy, ale i niezwykle stresujący stan. Największym problemem dla większości jest poród. Jak liczyć skurcze? Jak poznać, że pęka pęcherz? Kiedy w końcu wsiąść do samochodu i ruszyć do szpitala?

Pytań tworzących się w głowie kobiety w ciąży jest, co nie miara. Każda tak bardzo się boi, tak strasznie się obawia, tak chce, by wszystko poszło szybko, bezproblemowo i bezboleśnie. Kiedy więc poznać, że ta najważniejsza chwila zbliża się dużymi krokami? W którym momencie wziąć torbę i pojechać na porodówkę?

Skurcze przepowiadające.

Pierwszą oznaką, na jaką warto zwrócić uwagę, są skurcze przepowiadające. Choć nie powodują skracania i wygładzania szyjki macicy, w rezultacie są dość bolesne i dla wielu kobiet stresujące. Mogą pojawić się nawet kilka dni przed konkretną akcją porodową. Jeśli nie są regularne, pojawiają się, co jakich czas, nie masz powodów do nerwów. Zwiastuny porodu będą świadczyć o tym, że wkrótce to się wydarzy. To jeszcze nie znak, by pędzić na sygnale do szpitala, ale informacja, że organizm przygotowuje się do tak ważnej chwili, jaką jest sam poród. Badanie lekarskie. Wiele symptomów zbliżającego się porodu, może określić lekarz, do którego wybieramy się na wizyty. Jednym jest określenie osi długiej szyjki macicy do osi kanału rodnego, jak również i obniżenie się dna macicy. W tym czasie lekarz również wykonując badanie zewnętrzne, ocenia stopień zstępowania części przodującej płodu. Widać, więc wstawianie się główki do wschodu miednicy.

Wiele może powiedzieć sama szyjka macicy.

W trakcie ciąży, dojrzewa. Będąc na wizycie u ginekologa, ten określi, czy jest jeszcze zbyt mało dojrzała, by zacząć pracować, czy może wykazuje takie działanie, które ten oczekiwany poród zwiastuje. Jak więc powinna wyglądać przed porodem? Miękka, rozciągliwa, podatna na jakikolwiek dotyk. Zdecydowanie warto będzie zdawać sobie sprawę z tego typu kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *