Co może świadczyć o rychłym porodzie?

Co może świadczyć o rychłym porodzie?

Co może świadczyć o rychłym porodzie?Obserwacja brzuszka. Twój brzuszek zacznie się powoli obniżać. Poczujesz możliwość swobodnego oddychania, ale również i skłonności do zaparć.

Jeśli zobaczysz, że miejsce między piersiami, a brzuchem zwiększyło się- znak, że już niedługo czeka Was szczęśliwe zakończenie. Parcie na pęcherz to zwiastuny porodu. Płód się obniża, uciskając pęcherz, powodując ciągłe bieganie do toalety, niekoniecznie kończące się oddaniem moczu.

Czop śluzowy to następny zwiastun porodu.

Z pewnością każda przyszła mama, słyszała o czopie śluzowym. On również może być oznaką zbliżającego się porodu. Substancja ta zamyka kanał szyjki macicy. W chwili, gdy ta się rozszerza, dochodzi do jej wypadnięcia. Na wkładce pojawia się, więc wodnisty śluz z domieszką krwi. U każdej jednak kobiety symptom ten działa inaczej. Jedne zaczynają rodzić po kilku godzinach od wypadnięcia czopa, inne zaś po kilku dniach. Jeśli jednak taki się pojawi, to znak, że już niedługo znajdziemy się na sali porodowej. Rozwolnienie. W wielu sytuacjach, tuż przed dniem porodu, u kobiet pojawia się biegunka. Jest to stan naturalny, niekoniecznie wypływający ze stresu i pojawiających się nerwów. W taki sposób organizm wypróżnia się przed porodem i uwalnia od pojawiającego się napięcia.

Wody płodowe.

W momencie, kiedy dojdzie do pęknięcia pęcherza, należy niemal natychmiast udać się na porodówkę. U jednych kobiet pęcherz pęka natychmiast, u innych występuje powolne jego wyciekanie. Nie należy zwlekać do ostatniej chwili, tylko, czym prędzej pędzić do szpitala. Są to bardzo ważne kwestie, które nie mogą zostać pominięte, wobec czego należy z nich właśnie zdawać sobie sprawę. Zwiastuny porodu koniecznie należy śledzić i zaraz po odejściu wód płodowych udać się do szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *