Choroby nowotworowe

Choroby nowotworowe

Jedną z najbardziej tajemniczych i groźnych, nawet do dziś chorób jest nowotwór. Nie brakuje teorii że jest to po prostu efekt braku witamin czy innych składników odżywczych, których w związku ze zmianami nawyków żywieniowych już nie spożywamy.

Podobnie było w dawnych czasach ze szkorbutem, który dziesiątkował wiele załóg dalekomorskich okrętów, a jego przyczyna była tak naprawdę bardzo banalna i co ważne jak pokazują badania historyków medycyna alternatywna dosyć wcześnie odkryła w czym może leżeć problem, jednak jak to zwykle bywa osobom które nie miały wykształcenia medycznego po prostu nie dawano w tej materii wiary.

Nowotwory da się wyleczyć

Podobnie jest dziś jeśli chodzi o nowotwory. Nie brakuje osób związanych z medycyną alternatywną, które twierdzą że nowotwory da się wyleczyć za pomocą ich specjalnych leków czy też ziołowych preparatów, pomijając już inne, dziwniejsze metody. Nie ma w nich nic groźnego, do czasu jeśli tego typu znachorzy nie zachęcają chorych do zaprzestania konwencjonalnego leczenia. Można usłyszeć porady lekarskie od lekarzy którzy specjalizują się w leczeniu nowotworów, że z metod alternatywnych można przy takim leczeniu korzystać, ale pod warunkiem że nie koliduje to z normalnym leczeniem, prowadzonym przy użyci najnowocześniejszych metod. Nie udało się jeszcze udowodnić nikomu, że inne, niż tradycyjne metody leczenia nowotworów, przynoszą jakiekolwiek skutki, ale dużą rolę odgrywa tutaj psychologia.

Wiara czyni cuda

Chory, który wierzy że lecząc się w taki sposób zwiększa swoje szanse na wyleczenie, dzięki lepszemu nastawieniu, faktycznie może mieć o wiele większe szanse na swoje wyleczenie. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku najgroźniejszych odmian nowotworów. Ze standardowej terapii rezygnuje się też nie rzadko w przypadku gdy może powodować ona poważne powikłania takie jak niepłodność. Wtedy chory zdecydowanie jednak zmniejsza swoje szanse na wyleczenie. Istnieją także specjalizacje, takie jak na przykład w typowej medycynie, stomatologia, które zajmują się określonymi odmianami nowotworów, oraz ich skutecznym leczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *