Relaks – najlepsza terapia podczas stanów nerwowych i depresyjnych

Bezpłodność

Współżycie seksualne niesie za sobą wiele różnych wydarzeń. Zapewne każdy współżyjący nastolatek miesiąc w miesiąc pilnie i nerwowo wyczekuje miesiączki u swojej partnerki. Przecież żaden nastolatek w końcu nie chce, by jego stosunek seksualny zakończył się ciążą. Jednak może nadejść taki czas, w którym menstruacja u kobiety może wywołać spore rozczarowanie u obojga partnerów. To ten czas, gdy partnerzy są już bardziej dojrzali i oboje postanowili postarać się o dziecko.

Wtedy to właśnie każdego miesiąca pojawiający się okres jest powodem rozczarowania, a często nawet do zmartwień, ponieważ wtedy do partnerów dociera myśl, że z którymś z nich musi być coś nie tak. Zazwyczaj etap zmartwień zaczyna się od obwiniania samego siebie. Każde z partnerów obwinia siebie, że to z pewnością z nim jest coś nie tak, co powoduje brak możliwości zajścia w ciążę. Największym błędem ludzi (w przypadku obu płci) jest zastanawianie się nad bezpłodnością dopiero w momencie, kiedy starania się o dziecko nie przynoszą zamierzonych efektów. Przez całą młodość występuje niedbałość o narządy rozrodcze, brak odpowiednich działań profilaktycznych. Młodzi ludzie boją się chodzić do lekarza, odkładają wszystko „na później”, a właśnie potem okazuje się, że może być już za późno.

To właśnie odpowiednia dbałość o naszą rozrodczość może pozbawić nas potem zbędnych stresów i komplikacji. Należy pamiętać o tym, że bezpłodność jest trwałą utratą zdolności do zostania rodzicem. Śmiało można traktować to jak pewnego rodzaju wyrok, ponieważ po usłyszeniu takiej diagnozy nadzieja znaczy nawet mniej od fantazyjnych marzeń. Bezpłodność u kobiety jest związana z pozbawieniem lub trwałym uszkodzeniem macicy lub jajników. Przyczyn niepłodności może być wiele. U mężczyzn bezpłodność może się wiązać z utratą jąder lub ich uszkodzeniem, w wyniku którego zatrzymana zostaje produkcja plemników niezbędnych w procesie zapłodnienia. U mężczyzn często do bezpłodności mogą prowadzić nawet zdarzenia z wczesnego dzieciństwa, takie jak zła reakcja na świnkę. Warto pamiętać jednak o tym, że świnka to choroba zakaźna, która najgroźniejsza jest, gdy pojawia się u mężczyzn w okresie dojrzewania lub w dorosłym życiu.

Więcej na temat niepłodności – http://www.invimed.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *