Aspiratory podłączane do odkurzacza

Aspiratory podłączane do odkurzacza

Szukasz przyrządu, który pozwoli Ci skutecznie walczyć z katarem? Jest nim na pewno aspirator odsysający wydzielinę dzięki specjalnie zmodyfikowanej sile ssącej domowego odkurzacza.

To rozwiązanie, do którego wielu rodziców podchodzi z rezerwą. Ci, którzy jednak wypróbowali aspirator do nosa podłączane do odkurzacza zachwalają ich skuteczność oraz podkreślają, że są one w 100 proc. bezpieczne dla dziecka.

Aspirator – bezpieczne rozwiązanie dla dziecka

 

Aspirator do nosa wygląda praktycznie tak samo jak wersja ustna, z tą jednak różnicą, że końcówka nie trafia do ust rodzica, tylko do rury odkurzacza. Warto dodać, że jednostajna siła ssąca będzie w stanie zagwarantować skuteczność zabiegu. Rodzic nie musi wcale obawiać się, że wyrządzi dziecku krzywdę poprzez zastosowanie systemu próżniowego siła ssąca odkurzacza zostaje zredukowana do stopnia umożliwiającego skuteczne, ale i bezpieczne usunięcie zalegającej wydzieliny.

Plusy i minusy

 

Największą zaletą tego rozwiązania jest jego niewątpliwa skuteczność. Aspirator do nosa ma za zadanie oczyścić go w kilka sekund. Dziecko nie musi znajdować się w pozycji leżącej. Może siedzieć, a także stać. Aspirator nie wymaga żadnych filtrów, jest rozkręcany, dzięki czemu łatwo utrzymać go w czystości i co ważne, pasuje do każdego odkurzacza. Niewątpliwym minusem jest z kolei konieczność podłączenia aspiratora do odkurzacza. Przez co, rozwiązanie to nie sprawdzi się na wyjeździe. Może być także uciążliwe dla sąsiadów, np. : gdy chcemy dziecku oczyścić nos w nocy. Trzeba również przyznać, że za aspirator podłączany do odkurzacza zapłacimy znacznie więcej niż za aspirator ustny. Aspirator do nosa to jedno z tych rozwiązań, po które zdecydowanie warto sięgnąć. Warto jest mieć jednak na uwadze minusy, jakie niesie to rozwiązanie. Minusem jest natomiast konieczność zakupu filtrów oraz fakt, że skuteczność oczyszczania zależy od „siły ssącej” rodzica. Przy gęstym katarze jest to dość trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *