Aspiratory elektryczne

Aspiratory elektryczne

Bardzo często wybieranym rodzajem aspiratorów do nosa są te elektryczne. W zasadzie kształtem przypominają pistolety. Grupa najmniej poznana, bo bardzo droga w porównaniu z pozostałymi aspiratorami. Nie brakuje też głosów, że aspiratory te – zasilane bateryjkami – nie są w stanie skutecznie oczyścić dziecięcego noska.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie musimy się męczyć z odsysaniem siłą naszych płuc oraz to, że urządzenie jest ciche i można je bez problemu zabrać w podróż czy wspomóc się nim w środku nocy.

Kupujemy aspirator – na co warto zwrócić uwagę?

Przy zakupie zwracajmy uwagę na siłę ssania (w kPa); konieczność zakupu wkładów wymiennych, które generują kolejne koszty; certyfikaty oraz cenę. Niestety rozpiętość cenowa jest spora. Interesującym dodatkiem są również melodyjki uruchamiane podczas ssania, które są dostępne w niektórych odsysaczach. Zwracajmy uwagę, czy produkt jest dobrze opisany i zawiera pełną specyfikację techniczną. Brak podstawowych informacji nie budzi zaufania.

Jak go czyścić?

Warto dodać, że naczelnym kryterium przy wyborze odpowiedniego aspiratora niech będzie również łatwość utrzymania urządzenia w czystości. Do wielu modeli załączone są specjalne szczoteczki, inne można wyparzać, a do niektórych konieczne są jednorazowe filtry. Bakterie rozwijają się w zastraszającym tempie i – wierzcie mi – od razu osadzają się w trudno dostępnych miejscach, typu rurka, skąd ciężko je wykurzyć. Ciekawym patentem czyszczenia jest użycie piasku, który przepuszczony przez rurkę potrafi odkleić od ścianek zanieczyszczenia. Aby łatwiej było nam usunąć wydzielinę, najlepiej przed jej usunięciem zakroplić dziecku nos fizjologicznym roztworem NaCl lub wody morskiej. Podczas wyboru najlepszego dla nas rozwiązania możemy być pewni, że dokonujemy w pełni słusznej decyzji. Aby tak było warto zasugerować się opiniami osób mających większe od nas doświadczenie. W ten oto sposób zyskamy pewność, że zakup jest warty swojej ceny. Wiele cennych wskazówek na temat dostępnych na rynku propozycji znajdziemy na stronach internetowych, gdzie dana tematyka jest bardzo często poruszana. Tam swoimi doświadczeniami dzielą się rodzice, którzy już podobny zakup mają za sobą. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ich sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *