Aspiratory elektroniczne

Aspiratory elektroniczne

Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się kataru z nosa dziecka zastanów się nad zakupem aspiratora zasilanego na baterie. To najdroższe ze wszystkich rozwiązanie, ale cieszące się niebywałą popularnością.

Większość modeli kosztuje ponad 100 zł, a znajdziemy także i takie, za które zapłacimy ponad 200 zł. Jeśli jednak zależy wam na tym, aby pielęgnacja maluszka przebiegała bezstresowo i komfortowo, to najlepsza opcja ze wszystkich.

Aspirator elektroniczny? Ma swoje plusy…

 

Aspiratory do nosa elektroniczne są funkcjonalne, poręczne i można je wszędzie ze sobą zabrać. Nie wymagają filtrów. Są praktycznie bezgłośne, czego nie można powiedzieć o odkurzaczu. I co najważniejsze, dość skuteczne. W wielu modelach możemy regulować siłę ssania, a niektóre posiadają również wbudowaną pozytywkę, która odciągnie uwagę dziecka i umili mu ten nieprzyjemny zabieg. Kwestią kluczową przy wyborze elektronicznego aspiratora jest jego maksymalna siła ssania, która w poszczególnych modelach jest różna. Jak się okazuje, nawet aspiratory elektroniczne bywają nieskuteczne, a to, dlatego, że mają zbyt małą moc, aby wyciągnąć zalegającą wydzielinę.

…i minusy

 

Trzeba jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie, które może nieść ze sobą pewne minusy stosowania. Minusem jest natomiast konieczność zakupu filtrów oraz fakt, że skuteczność oczyszczania zależy od „siły ssącej” rodzica. Przy gęstym katarze jest to dość trudne. Ponadto niektórzy rodzice podkreślają, że mimo stosowania filtrów aspiratory ustne są niehigieniczne. W Internecie można znaleźć wiele opinii świadczących o tym, że wciągając powietrze zasysamy również bakterie, które znajdują się w układzie oddechowym malca, przez co sami narażamy się na różnego rodzaju infekcje. Co więcej, wiele osób przyznaje, że na samą myśl o takim zabiegu mają mdłości. Jak więc widać nie jest to rozwiązanie dla każdego. Zdecydowanie warto pamiętać o plusach, jakie daje nam podobne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *