Aspirator do nosa dla noworodka i starszego dziecka

Aspirator do nosa dla noworodka i starszego dziecka

Dbając o czysty i drożny nosek u noworodków i starszych dzieci, uchronimy je od złego samopoczucia i nieprzyjemnych powikłań, takich jak zapalenie ucha, czy oskrzeli. Pamiętaj, że dziecko naturalnie oddycha przez nos, a zarazki, zanieczyszczenia i inne drobnoustroje, które zbierają się w niewykształconym jeszcze nosku, mogą powodować rozdrażnienie, zmęczenie, trudności w zasypianiu, apatię i problemy w przyjmowaniu jedzenia.

Aspirator do nosa to jedno z rozwiązań, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Odciągacze do kataru i aspiratory to przydatne gadżety, dzięki którym nosek malucha będzie zawsze czysty i drożny.

Aspirator – na jakiej zasadzie działa?

 

Pamiętajmy, by czyścić dziecku nosek regularnie, nie tylko, gdy ma katar. Dzieci nie mają wykształconych odruchów smarkania i samodzielnego oczyszczania noska. Jak działa aspirator do nosa? Metoda działania aspiratora jest banalnie prosta, a przez to niezwykle skuteczna. Aspirator składa się z korpusu z pojemniczkiem i wężyka zakończonego specjalnym ustnikiem. Zakończenie korpusu przykłada się obok noska, a wężyk z ustnikiem wkłada się do ust. Rodzic poprzez zasysanie powietrza wyciąga zanieczyszczenia i wydzielinę z nosa maluszka. Aspirator do nosa ma w środku filtr z gąbki, dzięki czemu zanieczyszczenia nie przedostają się dalej, do ust rodzica.

Używaj go rozsądnie!

 

Warto pamiętać, że gąbka nie chroni przed przedostawaniem się wirusów i bakterii, przez co istnieje ryzyko, zarażenia się rodzica od dziecka. Znając już dokładniejszą specyfikację produktu znacznie łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie konkretnego rozwiązania. Są to kwestie, które nie mogą zostać zapomniane przez nas ani przez moment, wobec czego warto z nich właśnie zdawać sobie sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *