Alergia pokarmowa i jej główne objawy

Alergia pokarmowa i jej główne objawy

Dla niektórych może się to okazać zaskoczeniem, ale nawet zdrowa żywność potrafi być szkodliwa. Nie mam tutaj oczywiście na myśli wszystkich ludzi, ale tylko tych, których dopadła alergia pokarmowa. Jest to bardzo męczące schorzenia, aczkolwiek można z nim normalnie żyć. Trzeba jednak tylko unikać niektórych pokarmów, które mogą okazać się dla nas szkodliwe i wywoływać reakcje alergiczne.

Alergie określamy jako nieodpowiednią reakcję układu odpornościowego człowieka na składniki normalne, które nie powinny wywoływać żadnej reakcji u zdrowego osobnika. Alergia pokarmowa u dorosłych może wywoływać takie nieprzyjemne komplikacje jak wzdęcia, mdłości, biegunkę oraz tak zwane odbijanie.

Leczenie  alergii

Leczenie alergii jest bardzo trudne, najłatwiej po prostu wyeliminować alergen ze swojej diety, a składniki pokarmowe, które są wraz z nim usunięte z jadłospisu należy dostarczać organizmowi w jakiś inny sposób wraz z pożywieniem, które nie zawiera alergenu. Alergia pokarmowa u dzieci jest znacznie bardziej męcząca niż ta na pyłki kwiatów, ponieważ przez nią trzeba zrezygnować z wielu posiłków, które przeważnie są bardzo smaczne. Trudno jest wytłumaczyć małym dzieciom, że nie mogą czegoś jeść, kiedy ich rówieśnicy mogą spożywać dane potrawy bez ograniczeń. Bardzo ważna jest tutaj rola rodzica, który będzie musiał małemu dziecku wszystko wyjaśnić i sprawić, że zrozumie ono zaistniałą sytuację.

Alergia pokarmowa

Pokarmowa alergia objawy ma następujące: przede wszystkim reakcje skórki, a więc obrzęk, zaczerwienienie lub suchość skóry. Może dojść również do kataru lub trudności z oddychaniem, jednak najczęściej alergen wywołuje reakcję w samym żołądku, a więc pojawia się biegunka, wymioty i bóle brzucha. Nie łatwo ukryć, że alergie dopadają coraz większą liczbę społeczeństwa i nie mam już na myśli tylko alergii związanych z odżywianiem, ale również alergiczne zapalenie spojówek lub szereg innych alergii, których liczba gwałtownie wzrasta wraz z rozwojem cywilizacji. Każde nowe pokolenie może śmiało stwierdzić, że wraz z jego przyjściem pojawiły się jakieś nowe alergie, które uprzykrzą życie setkom tysięcy ludzi. Na problemy jelitowe dobre będą też bakterie kwasu mlekowego, sprawdź: https://www.lakcid.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *