Kategoria: ‘Zdrowie’

 1. Objawy zapalenia zatok czołowych

  Sierpień 19, 2017 by Tomasz

  Objawy zapalenia zatok czołowychZapalenie zatok przynosowych to poważna choroba, która niesie ze sobą groźne konsekwencje zdrowotne. Objawy zapalenia zatok to przede wszystkim uczucie lekkiego rozpierania w czole, przewlekły jednostronny wyciek z nosa. (more…)


 2. Jakie są objawy przewlekłego zapalenia zatok?

  Sierpień 18, 2017 by Tomasz

  Jakie są objawy przewlekłego zapalenia zatok?W zależności od drobnoustroju wywołującego zakażenie i stanu układu odpornościowego, zapalenie zatok może przybierać formę nieżytową lub ropną. Najczęściej spotykane jest mieszane przewlekłe zapalenie zatok. (more…)


 3. Zapalenie zatok – klasyfikacja

  Sierpień 17, 2017 by Tomasz

  Zapalenie zatok – klasyfikacjaZapalenie zatok to choroba błony śluzowej jednej lub kilku zatok przynosowych przebiegająca zawsze z zapaleniem błony śluzowej nosa. (more…)


 4. Usuwanie wydzieliny z zatok i z nosa.

  Sierpień 16, 2017 by Tomasz

  Usuwanie wydzieliny z zatok i z nosa.Przy takiej chorobie, jak: zapalenie zatok przynosowych stosuje się leki rozrzedzające wydzielinę śluzową. Warto dodać, że najlepiej działające miejscowo, w postaci areozolu. Można stosować też leki doustne, które zmniejszają obrzęk błony śluzowej np. preparaty z pseudoefedryną oraz leki normalizujące ilość i jakość wydzielanego śluzu. (more…)


 5. Leczenie zatok przynosowych

  Sierpień 13, 2017 by Tomasz

  Leczenie zatok przynosowychZatoki przynosowe to jamy powietrzne w obrębie czaszki, połączone naturalnymi ujściami z jamą nosa po to, by powietrze i śluz mogły się przemieszczać. Spełniają ważne funkcje: są rodzajem amortyzatorów chroniących delikatne struktury mózgu przed urazami, modulują głos, nawilżają wdychane przez nos powietrze. (more…)


 6. Zapalenie zatok przynosowych

  Sierpień 13, 2017 by Tomasz

  Zapalenie zatok przynosowychJakie są objawy zapalenia zatok? Zwykły katar mija po kilku dniach. Jeśli utrzymuje się dłużej, ciągle powraca albo pojawia się ból głowy, prawdopodobnie problem leży w zatokach. Jeśli szybko podejmiesz leczenie zapalenia zatok, po zapaleniu zatok nie zostanie śladu. (more…)


 7. Jakie suplementy diety warto przyjmować?

  Sierpień 10, 2017 by Tomasz

  Jakie suplementy diety warto przyjmować?Wiele witamin i minerałów w suplementach diety ma słabe działanie, dlatego mężczyźni powinni starannie wybierać preparaty, które przyjmują. Z tego tekstu dowiesz się, co przyjmować i jak ważna jest jakość różnych preparatów. (more…)


 8. Suplementy diety, po które warto sięgnąć

  Sierpień 8, 2017 by Tomasz

  Suplementy diety, po które warto sięgnąćW przedstawionych randomizowanych badaniach na kilkudziesięciu tysiącach osób stosujących rożnego rodzaju suplementy wykazano, że: przyjmowanie większości suplementów nie wykazuje żadnych korzyści, a niektóre w tym. (more…)


 9. Suplementy diety, które warto stosować

  Sierpień 8, 2017 by Tomasz

  Suplementy diety, które warto stosowaćTemat suplementów diety interesuje wiele osób od bardzo dawna. Na podstawie przeczytanych opracowań wyraźnie rysuje się pogląd, że suplementacja  jest owszem konieczna, ale tylko w wybranych przypadkach i tylko pod kontrolą lekarza/dietetyka. (more…)


 10. Zapalenie zatok

  Sierpień 7, 2017 by Tomasz

  Zapalenie zatokZaburzenie tego mechanizmu prowadzi do powstania stanu zapalnego w zatokach. Czynnikami predysponującymi do zapalenia zatok są: skrzywiona przegroda nosa, małżowina puszkowa, nieprawidłowa budowa kompleksu ujściowo-przewodowego. (more…)