Kategoria: ‘Leczenie’

 1. Objawy zapalenia zatok czołowych

  Sierpień 19, 2017 by Tomasz

  Objawy zapalenia zatok czołowychZapalenie zatok przynosowych to poważna choroba, która niesie ze sobą groźne konsekwencje zdrowotne. Objawy zapalenia zatok to przede wszystkim uczucie lekkiego rozpierania w czole, przewlekły jednostronny wyciek z nosa. (more…)


 2. Jakie są objawy przewlekłego zapalenia zatok?

  Sierpień 18, 2017 by Tomasz

  Jakie są objawy przewlekłego zapalenia zatok?W zależności od drobnoustroju wywołującego zakażenie i stanu układu odpornościowego, zapalenie zatok może przybierać formę nieżytową lub ropną. Najczęściej spotykane jest mieszane przewlekłe zapalenie zatok. (more…)


 3. Zapalenie zatok – klasyfikacja

  Sierpień 17, 2017 by Tomasz

  Zapalenie zatok – klasyfikacjaZapalenie zatok to choroba błony śluzowej jednej lub kilku zatok przynosowych przebiegająca zawsze z zapaleniem błony śluzowej nosa. (more…)


 4. Usuwanie wydzieliny z zatok i z nosa.

  Sierpień 16, 2017 by Tomasz

  Usuwanie wydzieliny z zatok i z nosa.Przy takiej chorobie, jak: zapalenie zatok przynosowych stosuje się leki rozrzedzające wydzielinę śluzową. Warto dodać, że najlepiej działające miejscowo, w postaci areozolu. Można stosować też leki doustne, które zmniejszają obrzęk błony śluzowej np. preparaty z pseudoefedryną oraz leki normalizujące ilość i jakość wydzielanego śluzu. (more…)


 5. Leczenie zatok przynosowych

  Sierpień 13, 2017 by Tomasz

  Leczenie zatok przynosowychZatoki przynosowe to jamy powietrzne w obrębie czaszki, połączone naturalnymi ujściami z jamą nosa po to, by powietrze i śluz mogły się przemieszczać. Spełniają ważne funkcje: są rodzajem amortyzatorów chroniących delikatne struktury mózgu przed urazami, modulują głos, nawilżają wdychane przez nos powietrze. (more…)


 6. Zapalenie zatok przynosowych

  Sierpień 13, 2017 by Tomasz

  Zapalenie zatok przynosowychJakie są objawy zapalenia zatok? Zwykły katar mija po kilku dniach. Jeśli utrzymuje się dłużej, ciągle powraca albo pojawia się ból głowy, prawdopodobnie problem leży w zatokach. Jeśli szybko podejmiesz leczenie zapalenia zatok, po zapaleniu zatok nie zostanie śladu. (more…)


 7. Zapalenie zatok

  Sierpień 7, 2017 by Tomasz

  Zapalenie zatokZaburzenie tego mechanizmu prowadzi do powstania stanu zapalnego w zatokach. Czynnikami predysponującymi do zapalenia zatok są: skrzywiona przegroda nosa, małżowina puszkowa, nieprawidłowa budowa kompleksu ujściowo-przewodowego. (more…)


 8. Objawy ciężkiego przebiegu ostrego zapalenia zatok

  Sierpień 7, 2017 by Tomasz

  Objawy ciężkiego przebiegu ostrego zapalenia zatok 14Ciężki przebieg zapalenia zatok wynika zwykle z rozwoju zakażenia bakteryjnego: ropna wydzielina z nosa, całkowicie zatkany nos, dotkliwy ból głowy lub twarzy, obrzęk powiek, powyżej 39°C. (more…)


 9. Wybierz najlepsze leczenie zatok dla siebie

  Kwiecień 14, 2017 by Tomasz

  Wybierz najlepsze leczenie zatok dla siebie

  Zapalenie zatok wbrew pozorom może być naprawdę poważnym schorzeniem, które może nie skończyć się bardzo dobrze, jeżeli nie zostanie podjęte odpowiednie leczenie. Konieczne jest zatem działanie w sposób maksymalnie efektywny dla siebie i czerpanie z tego bardzo dużego zadowolenia i radości. Postawienie na odpowiednie produkty może być zatem maksymalnie korzystne i opłacalne dla każdej osoby. Tym samym można naprawdę wiele zyskać na wybraniu takich rozwiązań dla siebie. (more…)


 10. Schorzenie, które może być bardzo groźne

  Kwiecień 13, 2017 by Tomasz

  Schorzenie, które może być bardzo groźne

  Wśród wielu schorzeń istnieją takie, które mogą być naprawdę groźne i w przypadku, których najlepiej natychmiast udać się do lekarza po poradę. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie poważnych konsekwencji i możliwy będzie naprawdę szybki powrót do zdrowia. Tym samym można będzie naprawdę wiele zyskać na odpowiednim działaniu i wybraniu odpowiednich produktów dla siebie. Postawienie na nie jest związane z wieloma poważnymi korzyściami i warto w taki sposób działać. (more…)