Kategoria: ‘Bez kategorii’

 1. Nawracające, przewlekłe zapalenie zatok

  Sierpień 18, 2017 by Tomasz

  Nawracające, przewlekłe zapalenie zatokZapalenie zatok przynosowych to stan zapalny błony śluzowej zatok utrzymujący się ponad 12 tygodni. Do najczęstszych przyczyn przewlekłego zapalenia zatok zaliczamy: zakażenia, alergie i nieprawidłowości anatomiczne. (more…)


 2. Leczenie objawów zapalenia zatok

  Sierpień 16, 2017 by Tomasz

  Leczenie objawów zapalenia zatokCelem leczenia jest zwalczenie stanu zapalnego powodującego: obrzęk śluzówki nosa i zatok oraz upłynnienie zalegającej w zatokach wydzieliny (flegmy). Ponadto zwalczenie bólu zatok, głowy, gorączki, itp. objawów. (more…)


 3. Leczenie ostrego bakteryjnego zapalenia zatok

  Sierpień 15, 2017 by Tomasz

  Leczenie ostrego bakteryjnego zapalenia zatokOstre zapalenie zatok – powikłane bakteryjnie – ma zwykle ciężki przebieg. Rozpoznajemy je po w/w objawach ciężkich przebiegu zapalenia zatok (np. po wysokiej gorączce i silnym bólu). W tym przypadku stosuje się antybiotykoterapię pod kontrolą lekarza, przez ok. 10-14 dni. (more…)


 4. Schemat zatok przynosowych

  Sierpień 14, 2017 by Tomasz

  Schemat zatok przynosowychZatoki czołowe – zlokalizowane są nad oczami, zaś pozostałe są głębiej za nasadą nosa. Największej objętościowo są zatoki szczękowe znajdujące się po obu stronach nosa. Ich pojemność wynosi ok. 15 ml, ściana górna stanowi dno oczodołu, ściana przednio – dolna graniczy z zębami górnymi. (more…)


 5. Olej rybi – wzmocnij swój mózg

  Sierpień 12, 2017 by Tomasz

  Olej rybi - wzmocnij swój mózg Suplementy diety to środki, które mają stanowić uzupełnienie codziennego jadłospisu. Ostatnio pojawiło się kilka wypowiedzi na temat tego, że kwasy omega-3 mają niewielki wpływ na pracę serca. Jeśli wgłębisz się w badania na ten temat, zobaczysz, że były one przeprowadzone na małych grupach osób i nie są do końca wiarygodne. (more…)


 6. Suplementy

  Sierpień 11, 2017 by Tomasz

  SuplementyWiększość z nas przebywa dużo czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Gdy wracamy do domu, słońca jest zbyt mało, by mogło przyczynić się do produkcji witaminy D. Nie ma znaczenia miejsce, w którym żyjesz. (more…)


 7. Magnez, czy warto suplementować?

  Sierpień 11, 2017 by Tomasz

  Magnez, czy warto suplementować?Od 70 do 80 procent ludzi na świecie cierpi na niedobór tego minerału. Dotyczy to także tych osób, które jedzą dużo zielonych warzyw, orzechów, fasoli i innych produktów bogatych w magnez. W glebie jest coraz mniej magnezu, dlatego warzywa nie dostarczają go w odpowiedniej ilości. (more…)


 8. Suplementy diety w Polsce

  Sierpień 10, 2017 by Tomasz

  Suplementy diety w Polsce Stosowanie zbilansowanej diety warzywno-owocowej w połączeniu z technikami relaksacyjnymi jest równie skuteczne w utrzymaniu równowagi kwasowo – zasadowej organizmu. (more…)


 9. Suplementy diety z probiotykami

  Sierpień 9, 2017 by Tomasz

  Suplementy diety z probiotykami Przyjmowanie probiotyków może być niezbędne zwłaszcza, gdy na stałe bierzesz leki: z grupy NLPZ, PPI. Inhibitory pompy protonowej. Odpowiednio dobrany probiotyk uchroni Cię przed anemią, a  Twoje jelita przed mikrourazami spowodowanymi przewlekłym braniem tych leków. (more…)


 10. Suplementy diety, które warto wprowadzić do jadłospisu

  Sierpień 9, 2017 by Tomasz

  Suplementy diety, które warto wprowadzić do jadłospisuJednak pobieranie tych suplementów też powinno być kontrolowane. Przy okazji przypomnę  kilka podstawowych, lecz często zapominanych informacji: Suplementacja witaminą  D3 konieczne jest wykonanie badań krwi w certyfikowanym laboratorium, które wykonuje badanie 25/OH/D. (more…)